پلیس تهران عامل زخمی کردن یک روحانی در میدان هروی را دستگیر کرد

ایران وایر: فرماندهی انتظامی تهران، روز جمعه ۲۴ شهریور از بازداشت عامل حمله به یک آخوند در تهران خبر داده است.

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در اطلاعیه‌ای گفته در پی مجروح شدن یکی از شهروندان ملبس به لباس روحانیت در حوالی میدان هروی در تاریخ ۲۳ شهریورماه، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قرار گرفت.

در اطلاعیه این مرکز بدون اشاره به هویت فرد بازداشت شده و انگیزه او آمده است: با انجام اقدامات میدانی و بهره گیری از اظهارات شاهدان صحنه، عامل اصلی حمله شناسایی و در محل سکونتش واقع در منطقه حسین آباد شناسایی و دستگیر شد.

در گزارش پلیس تهران به هویت روحانی مورد حمله قرار گرفته نیز اشاره‌ای نشده است.

در ماه‌های گذشته اخبار متعددی مبنی بر حمله به چند روحانی در شهرهای مختلف ایران منتشر شده و یک آخوند نیز در این حملات کشته شده است.

روز دوشنبه ۲۲ خرداد امسال، «حجت الاسلام جابر رضایی» امام جماعت سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، توسط فردی ناشناس با سلاح سرد هدف حمله قرار گرفت و از ناحیه گردن زخمی شد.

در روز ۱۹ خرداد هم، یک روحانی به نام «حجت‌الاسلام ابوذر حسینی» در مشهد با تیغ موکت بری مورد حمله قرار گرفت.

شنبه ۱۶ اردیبهشت هم امام جماعت روستای احمدآباد ساوه به نام «حجت‌الاسلام احمدی» با چاقو هدف حمله قرار گرفت و زخمی شد.

خبرگزاری ایسنا هم روز نهم اردیبهشت، گزارشی از زیر گرفتن یک طلبه توسط راننده یک خودرو در ایستگاه اتوبوس در خیابان شهدا قم و سپس حمله همین راننده با چاقو به او را منتشر کرد.

خبر این اقدام به فاصله کوتاهی از کشتن عباسعلی سلیمانی، نماینده سابق مجلس خبرگان با اسلحه در بابلسر و نیز «زیر گرفتن» یک آخوند در بلوار مرزداران تهران در روز ۶ اردیبهشت منتشر شد.
+7
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  اخونده خودش و خراب کرده رود و روی ادار خودش سر خورده. اخونده بیماری زمینه داشته و جراحات هم در جدال با باجناق ایجاد شده بوده.
  1
  4
  شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.