جنبش «زن، زندگی، آزادی» برنده جایزه مطبوعات اروپا در سال ۲۰۲۳ شد

یورونیوز: جایزه رسانه‌ای ام ۱۰۰ موسوم به جایزه مطبوعات اروپا در سال ۲۰۲۳ به جنبش «زن، زندگی، آزادی» اختصاص یافت و شیما بابایی، فعال حقوق زنان و زندانی سیاسی سابق به نیابت از معترضان ایرانی با حضور در مراسم اهدای این جوایز در پوستدام آلمان، آن را تحویل گرفت.

مراسم اهدای این جوایز روز پنجشنبه ۱۴ سپتامبر با حضور اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا برگزار شد و مرسده شاهینکار، فعال جنبش زنان ایرانی که در اعتراضات سال گذشته به دلیل شلیک نیروهای امنیتی بینایی یک چشم خود را از دست داد به همراه شیما بابایی در این مراسم شرکت کرد.
اورزولا فن درلاین، شیما بابایی و مرسده شاهینکاربنابر اعلام وبسایت جایزه ام ۱۰۰، این جایزه برای تجلیل از شجاعت و جان‌فشانی زنان و مردان ایرانی در مبارزه با ظلم و تلاش برای بدست‌ آوردن آزادی و حقوق انسانی به جنبش «زن، زندگی، آزادی» نعلق گرفت.

شیما بابایی، فعال حقوق زنان ایرانی که از سال ۲۰۲۰ در بلژیک زندگی می‌کند این جایزه را به نیابت از معترضان ایرانی دریافت کرد.
مراسم اهدای جایزه ام ۱۰۰اورزولا فن‌ درلاین، رئیس کمیسیون اروپا هم در مراسم اهدای این جایزه در پوستدام آلمان حضور یافت و سخنرانی کرد.
خانم بابایی پس از دریافت جایزه در گفتگو با خبرنگاران گفت: «جمهوری اسلامی دشمن آزادی بیان و بزرگترین دشمن خبرنگاران است و در شرایطی که خبرنگاران را به دلیل انتشار اخبار بازداشت می‌کند تا صدای واقعی مردم به جایی نرسد، به شدت سانسور و فیلترینگ برقرار می‌کند.»

وی افزود: «در چنین شرایطی، وقتی جمهوری اسلامی می‌بیند مردم توانستند سد سانسور را بشکنند و صدایشان را به رسانه‌های جهان برسانند، وحشت‌زده می‌شود. ما تاثیر رسانه را نباید دست‌ کم بگیریم.»

او خطاب به خبرنگاران اروپایی گفت: «هربار که قلم به دست می‌گیرید و گزارشی تهیه می‌کنید، به یاد همکاران خبرنگارتان در ایران باشید که در زندان هستند و بابت کارشان به شدت مجازات می‌شوند.»

شیما بابایی افزود: «رسانه هزینه کشتار و سرکوب مردم را برای جمهوری اسلامی بالا می‌برد. بدانید با هر خبری که تهیه می‌کنید، حتی برای چند دقیقه می‌توانید فشار را بر مردم ایران کم کنید. کار رسانه نور تاباندن بر حقیقت است و زمانی که حقیقت روشن شود، ظلم و ستمی باقی نخواهد ماند و جمهوری اسلامی هم از بین خواهد رفت.»
+27
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  امیدوارم که حمایت‌های شما فقط در حد یک جایزه نباشد
  0
  7
  جمعه ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران
  درود بر زنان دلیر و مبارز وطنم. زن زندگی و آزادی
  2
  10
  جمعه ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.