گوهر عشقی: سالگرد مهسا و «جوان‌هایی را که در راه ایران جان دادند» از یاد نبرید

صدای آمریکا: گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی کارگر وبلاگ‌نویسی که در بازجویی و تحت بازداشت کشته شد، در ویدئویی از مردم خواست سالگرد «دخترم مهسا امینی» و «جوان‌هایی که در راه ایران جان دادند» را از یاد نبرند.

شنبه ۲۵ شهریور سالگرد کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد جمهوری اسلامی است و بسیاری از مخالفان به این مناسبت خواستار از سرگیری اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی شده‌اند.

پیام گوهر عشقی با عکس ستار بهشتی و محمدحسینی: سالگرد دخترم مهسا یادتون نرهگوهر عشقی دی ماه گذشته گفته بود اگر جمهوری اسلامی نابود شود »برای پسرها و دخترهام کتلت می‌پزم.» «کتلت» در میان بسیاری از مخالفان جمهوری اسلامی اشاره‌ای به نحوه کشته شدن قاسم سلیمانی است.

فاطمه سپهری، زندانی سیاسی در ایران، هم روز سه‌شنبه در پیامی که به مناسبت سالگرد کشته شدن مهسا امینی از طریق برادرش فرستاده، خواهان ازسرگیری اعتراضات شد.

پیش از این هم شهبانو فرح پهلوی با انتشار پیامی به مناسبت سالروز کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد و «دیگر جان‌باختگان راه آزادی» خواستار اتحاد «برای زنده نگه داشتن شعله انقلاب زن زندگی آزادی» شده است.
شهبانو فرح پهلوی در سالگرد مهسا امینی: برای زنده نگه داشتن «انقلاب زن زندگی آزادی» متحد باشیممتیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، نیز پیشتر در پاسخ به پرسش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفته که جمهوری اسلامی از اعتراضات اخیر عبرت نگرفته است.

پیش از آن نیز جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید، گفته بود: «پس از کشته شدن مهسا امینی و اعتراضات مردمی؛ مردم ایران حالا باید بتوانند برای خودشان تصمیم بگیرند و زنان پوشش خودشان را انتخاب کنند.»
+101
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  کو حق - ولینتون، نیوزلند

  مگه میشه تو این نبردی که مادران و زنان زیاد مثل شما ستونش هستید شکست خورد
  2
  35
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.