بوسه جنجال‌ساز؛ تأیید استعفای رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا

دویچه وله:سه هفتە پس از جنجال‌های "بوسه دردسرساز"، لوئیس روبیالس از سمت خود بە عنوان رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا استعفا کرد و اکنون این فدراسیون می‌گوید کە با استعفای او موافقت شدە است.

در روزهای گذشتە جنجال‌ها بر سر بوسە لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا بر لبان جنیفر هرموسو بە اوج خود رسیدە بود.

مقاومت روبیالس کە شدیدا معتقد بود بوسە او "تحمیلی" نبودە و در مورد او بزرگ‌نمایی و دروغ‌پردازی می‌شود، نهایتا شکست و او روز یکشنبه اعلام کرد کە از مقام خود استعفا کرده است.

در نهایت صبح روز دوشنبه ١١ سپتامبر فدراسیون فوتبال اسپانیا در اطلاعیەای تائید کرد کە با در خواست استعفای او موافقت شدە است.

لوئیس روبیالس، در اطلاعیەای کە در این رابطه منتشر کردە، گفتە است: «بدیهی است کە دیگر نمی‌توانم بە کارم ادامە دهم».

او همچنین اعلام کرد کە رسما متن استعفای خود از سمت معاونت کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال اروپا را نیز به یوفا ارسال کردە است.

لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در جریان مراسم اهدای جوایز پس از فینال جام جهانی در سیدنی، اقدام به بوسیدن لب جنیفر هرموسو، مهاجم تیم فوتبال زنان این کشور کرد؛ این اقدام او با موجی از انتقادها همراه شد.

در اولین واکنش روبیالس نیز در مسیر خود به سمت فرودگاه سیدنی در گفت‌وگو با رادیو مارکا، با عصبانیت نسبت به انتقادها از اقدام خود واکنش نشان داد و گفت «بوسه با جنی؟ احمق‌ها همه‌جا هستند. وقتی دو نفر یک حرکت بی‌اهمیت از محبت متقابل به یکدیگر را به اشتراک می‌گذارند، شما نمی‌توانید به حرف‌های مزخرفی که گفته می‌شود توجه کنید.»

ساعاتی طول نکشید کە پای ایرنه مونترو، وزیر برابرحقوقی اسپانیا و از اعضای حزب چپ‌گرای پودموس، بە این موضوع باز شد، او در حساب توییتر خود اقدام لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در بوسیدن لب این بازیکن را  "نوعی خشونت جنسی" نامید.

مونترو مقابله با چنین اقداماتی را "وظیفه کل جامعه" دانست و با اشاره به اهمیت رضایت در چنین اقداماتی افزود که پذیرش، قبول کردن و رضایت داشتن، مهم است؛ فقط "بله" به معنای "بله" و رضایت است.

در اولین واکنش بین‌المللی، کمیته انضباطی فیفا رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا را به مدت ۹۰ روز از تمام فعالیت‌های مرتبط با فوتبال در سطح ملی و بین‌المللی تعلیق کرد. اما او در داخل اسپانیا در برابر فشارها برای استعفا مقاومت می‌کرد.

در روزهای گذشتە بیش از ٧٠ فوتبالیست حرفەای اسپانیا تهدید کردە بودند کە اگر روبیالس در سمت خود بماند در بازی‌های ملی شرکت نمی‌کنند.

در حال حاضر و در پی شکایت جنیفر هرموسو پروندەای در دادگاه عالی اسپانیا بر علیه لوئیس روبیالس باز است و او متهم بە "تعرض جنسی و زورگویی" شدە است.
+4
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  بیخودی این مسئله را گندش کردند. چند روز پیش هم نوشته بودم. بهترین راه این بود که دختره هم یک لبی از مربی میگرفت، نتیجه میشد یک بر یک مساوی. مسئله هم به صورت متمدنانه خاتمه پیدا میکرد. احتیاجی هم به این همه لوس بازی نبود.
  8
  3
  دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.