۳ سال و ۸ ماه حبس برای یک زن به جرم درگیری لفظی با یک روحانی

ایران وایر: دادگاه کیفری نوشهر در استان مازندران، الهام فرشاد، زن معترض به حجاب اجباری را به جرم ایستادگی در مقابل یک روحانی «آمر به معروف» به سه سال و ۸ ماه زندان محکوم کرد.

تابستان سال گذشته، ویدیویی از خانم فرشاد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که درگیری لفظی این زن با یک روحانی را نشان می‌دهد.

الهام فرشاد در پاسخ به مزاحمت این روحانی به بهانه حجاب ضمن اشاره به این که تنها این روحانی وی را نگاه کرده به او گفته بود: «…یدم وسط عمامه ت»
صفحه دادبان در شبکه اجتماعی ایکس درباره بازداشت و محاکمه الهام فرشاد نوشته است که این زن ۲۲ تیر ۱۴۰۱، از طریق دوربین‌های مداربسته فروشگاه افق کوروش رامسر شناسایی و در خانه‌اش بازداشت و حدود ده روز بعد با تودیع قرار از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شده بود.

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران نیز چندی بعد ویدئوی اعترافات اجباری الهام فرشاد را منتشر کرد.

در خبری دیگر مربوط به حجاب اجباری در ایران، سازمان اطلاعات نیروی انتظامی، روز ۱۷ شهریور در اطلاعیه‌ای از بازداشت یک راننده تاکسی اینترنتی خبر داد که با نصب دست نوشته‌ای از حق انتخاب آزادانه پوشش زنان حمایت کرده بود.

سازمان اطلاعات نیروی انتظامی در این اطلاعیه نوشته: «راننده خطی و تاکسی اینترنتی پس از تشکیل پرونده کیفری، تحویل مقام قضایی شد»
بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، این راننده در داخل ماشین، دست نوشته‌ای را نصب کرده بود که در آن نوشته شده «با احترام به تمام بانوان سرزمینم، حجاب در این خودرو آزاد می‌باشد»
+28
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۶
  elnazpishu - لندن، انگلستان
  عمامه خود سنده ایست پیچیده بر جمجمه ای میان تهی. مدفوع خود را با تخلیه بر فرق سر ملا حرام نکتید تا سوسک های چاه توالت گرسنه نمانند
  3
  22
  جمعه ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  وسط عمامه؟ جای خیلی خوبیه چون به همین دلیل اونجا گوده!
  2
  26
  جمعه ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  ورق برگرده ما می....به عمامه اش
  3
  25
  جمعه ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  Arash Shams - تبریز، ایران
  برای هم براندازی رژیم و هم زدودن این ایدئولوژی های افراطی که وقتی در کله انسانی مثل این اخوند قرار میگیره اونو تبدیل به سگ هاری میکنه نیازمند خیزش ملی و سراسری هستم .
  3
  16
  جمعه ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.