لیونل مسی به رکورد اسطوره رئال مادرید رسید

 مسی اکنون تنها دو اسطوره برزیلی را جلو روی خود می‌بیند العربیه: لیونل مسی، ابراسطوره آرژانتینی فوتبال جهان، با گلزنی از روی ضربه آزاد در دیدار جمعه 17 شهریور آرژانتین برابر اکوادور به رکورد دیوید بکهام، فوق ستاره پیشین انگلیسی رئال مادرید رسید.

دو تیم آرژانتین و اکوادور صبح امروز در چارچوب هفته نخست رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2026 در منطقه آمریکای جنوبی در ورزشگاه ورزشگاه «مونومنتال» بوئنوس آیرس به‌مصاف هم رفتند که در پایان، «آلبی‌سلسته» با تک گل دقیقه 78 مسی به پیروزی رسید.

تارنمای «گل» پس مسابقه در گزارشی نوشت که لیونل مسی با این گل از روی ضربه آزاد به رکورد دیوید بکام، فوق ستاره سابق تیم ملی انگلیس و رئال مادرید در به ثمر رساندن گل از روی ضربه آزاد رسید.

بکام 65 گل را از روی ضربه آزاد به ثمر رسانده بود که مسی با گل مقابل اکوادور به رکورد او رسید. جونینیو و پله به‌ترتیب با 77 و 70 گل از روی ضربه آزاد در رده‌های اول و دوم این رکورد قرار دارند.

این تنها رکورد ابراسطوره آرژانتینی در دیدار مقابل اکوادور نبود، او با این گل با رکورد گلزنی در دیدار مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی که با 29 گل در اختیار لوئیس سوارز، هم‌تیمی و دوست صمیمی‌اش بود، برابری کرد.

با توجه به خداحافظی سوارز از تیم ملی اروگوئه به‌نظر می‌رسد که مسی در بازی‌های آینده این رکورد را بشکند و به‌تنهایی آقای گل مرحله مقدماتی منطقه آمریکای جنوبی شود.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.