ریدلی اسکات: «ناپلئون» را به خاطر یوآکین فینکس بازنویسی کردم

العربیه: ریدلی اسکات، فیلمساز مشهور بریتانیایی که قرار است فیلم «ناپلئون» به کارگردانی وی به زودی اکران شود، فاش کرد که فیلمنامه این فیلم را به خاطر یواکین فینکس، بازیگر نقش ناپلئون، بازنویسی کرده است.

به گفته اسکات، فینکس با فیلمنامه اولیه احساس راحتی نمی‌کرد، و به همین دلیل هم آنها با کمک هم فیلمنامه را بازنویسی کردند تا به او کمک کنند روی شخصیت بناپارت تمرکز کند. اسکات می‌گوید هیچ راه دیگری برایش متصور نبود، چرا که پیشنهادات بازیگر «فوق‌العاده سازنده» بود، و باعث شد فیلم نهایی خیلی بهتر شود.

این کارگردان همچنین می‌گوید که بازیگر مشهورش تا دو هفته قبل از آغاز فیلمبرداری نمی‌دانست باید چه رویکردی نسبت به شخصیت ناپلئون اتخاذ کند.

به گفته وی، او و فینکس ده روز تمام قبل از شروع فیلمبرداری با هم نشستند و فیلم را صحنه به صحنه بررسی کردند، و تمام صحنه‌های نوشته‌شده را با جزئیات کامل تمرین کردند.

اسکات در پایان فینکس را «بهترین بازیگر نقش افراد آسیب‌دیده» نامید، و گفت به نظرش دقیقا به همین خاطر است که او در نقش ناپلئون بسیار عالی جا افتاده است.

فینکس هم در مقابل گفته که همکاری مجدد با اسکات برایش بسیار هیجان‌انگیز بوده است، و اینکه او «حسی بسیار نوستالژیک» برای همکاری دوباره با اسکات داشته است.

به گفته این بازیگر: «من وقتی که خیلی جوان بودم، این تجربه باورنکردنی را داشتم که با ریدلی در فیلم گلادیاتور کار کردم. این اولین فیلم بزرگ من بود. از آن زمان همیشه آرزو کرده‌ام که دوباره با او کار کنم.»

اسکات و فینکس اولین بار بیش از دو دهه پیش در ساخت فیلم مشهور «گلادیاتور» با یکدیگر همکاری کردند. اینک آنها پس از دو دهه با هم ناپلئون را ساخته‌اند، که قرار است از 22 نوامبر امسال روی پرده سینماها برود.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.