استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین در کوبا و استخدام نیرو برای جنگ علیه روسیه در اسپانیا

 استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد  یورونیوز: وزارت خارجه کوبا روز دوشنبه از کشف یک شبکه قاچاق انسان خبر داد که هدفش استخدام کوبایی‌ها برای اعزام به جنگ اوکراین بوده است تا برای روسیه بجنگند.

بنا به اعلام وزارت خارجه کوبا، مقام‌های این کشور در تلاش برای خنثی کردن و از بین بردن این شبکه قاچاق انسان هستند.

در بیانیه وزارت خارجه کوبا اگرچه به جزئیات کمی در مورد شناسایی این شبکه قاچاق انسان اشاره شده، اما آمده که این شبکه هم در داخل این کشور و هم در داخل روسیه فعال بوده است.

دولت کوبا همچنین اعلام کرد که وزارت کشور این کشور در حال تلاش برای خنثی کردن و از بین بردن یک شبکه قاچاق انسان است که از داخل روسیه فعالیت می‌کند تا کوبایی‌های ساکن آن کشور و حتی ساکنان خود کوبا را به نیروهای نظامی شرکت‌کننده در عملیات نظامی علیه اوکراین ملحق کند.

دولت روسیه تا لحظه تنظیم این خبر در مورد این اتهامات اظهار نظری نکرده است.

روسیه سال گذشته میلادی طرحی را برای افزایش ۳۰ درصدی شمار نیروهای مسلح خود و رساندن آن به‌ یک و نیم میلیون نفر به تصویب رساند، هدفی که دستیابی به آن با تلفات سنگین در جنگ سخت‌تر شد.

اواخر ماه مه، یک روزنامه روسی گزارش داد که چند شهروند کوبا با نیروهای مسلح روسیه قرارداد امضا کرده‌ و در ازای دریافت تابعیت روسیه به اوکراین اعزام شده‌اند.

هنوز مشخص نیست که بیانیه وزارت خارجه کوبا با گزارش این روزنامه روسی ارتباط دارد یا خیر اما دولت کوبا اعلام کرده است که پیشتر پیگیری پرونده‌های مربوط به حضور شهروندانش در جنگ اوکراین را آغاز کرده است.

دولت کوبا در بیانیه خود تصریح کرده است: «تلاش‌هایی از این دست خنثی شده و پرونده‌های کیفری علیه افرادی که در این فعالیت‌ها نقش داشته‌اند، آغاز شده است.»
استخدام سرباز برای اوکراین توسط یک شرکت اسپانیایی؛ داوطلبان تا ۳۴۰۰ یورو در ماه حقوق می گیرند یورونیوز: یک شرکت اسپانیایی که داوطلبان را برای جنگ در اوکراین استخدام می‌کند، مدعی است که برای این کار با وزارت دفاع اوکراین در تماس است و به داوطلبان شرکت در جنگ نیز قراردادهایی تا سقف ۳۴۰۰ یورو ارائه می‌شود.

این شرکت می‌گوید افرادی که داوطلب می‌شوند تا در کنار نیروهای اوکراینی مبارزه کنند، به «لژیون بین‌المللی» اوکراین خواهند پیوست و برای این کار نیز در ازای پرداخت ۷۰۰ یورو، آموزش‌های متفاوتی را می‌بینند و باید در امتحانات عملی شرکت کنند.

سخت‌ترین مرحله آزمون استخدامی آنها، حفظ موقعیت استراتژیکی است که برای سه روز در آنجا گمارده می‌شوند و برای موفقیت در این مرحله، داوطلبان باید مدت دو شب و سه روز «بدون خواب» به دفاع از آن نقطه استراتژیک بپردازند.

این شرکت که «G.O.A. Tactical» نام دارد، تنها شرکتی است که در اسپانیا به کار جذب و آموزش داوطلبان جنگ برای اوکراین مشغول است.

فرانسیسکو گالوان، مدیر تاکتیکال درباره سخت‌ترین بخش آزمون جذب به یورونیوز می‌گوید: «این مرحله از آزمون، بالاترین نمره را در کل دوره آزمایشی گزینش داوطلبان دارد.»

دیگر تمرینات داوطلبان برای آماده شدن عبارتند از دویدن با تجهیزات نظامی بر دوش، تصرف و سپس پاکسازی سنگرهای اشغالی و سنجش وضعیت استرس آنها در یک محیط متخاصم.

داوطلبان جنگ برای اوکراین، در مدت پنج روز آموزش‌های لازم را می‌بینند تا آنچه را که واقعا در میدان نبرد اتفاق می‌افتد تجربه کنند و در صورت موفقیت در دوره آموزشی و پشت سر گذاشتن آزمون‌ها، طی قراردادی با وزارت دفاع اوکراین و در قبال دریافت دستمزد ماهانه‌ای با رقم حداکثر۳۴۰۰ یورو، به مبارزان اوکراین می‌پیوندند.
فرانسیسکو گالوان در کنار یکی از داوطلبانهمکاری با وزارتخانه‌های دفاع در سراسر جهان
فرانسیسکو گالوان می‌گوید که شرکتش علاوه بر اوکراین، با وزارتخانه‌های دفاع در سراسر جهان در تماس است و برای آنها، داوطلبان علاقمند به جنگیدن را ارزیابی می‌کند.

او می‌افزاید: «کاری که ما می‌کنیم این است که پس از ارزیابی داوطلبان علاقمند به جنگیدن، به آنها شماره‌های تماس با بخش مربوطه در وزارتخانه‌ها را می‌دهیم. این داوطلب است که باید مستقیما با آن وزارتخانه تماس بگیرد و البته مخاطبانشان نیز در آنجا منتظر این تماس هستند. فرد داوطلب سپس گواهی تاییدی را که از ما دریافت کرده به آنها نشان می‌دهد و کارش را شروع می‌کند.»

به گفته آقای گالوان، این شیوه جذب نیرو، از طبقه‌بندی شدن شرکت به عنوان یک پیمانکار خصوصی امنیتی و دفاعی یا به اصطلاح یک شرکت نظامی خصوصی (مشابه گروه واگنر) جلوگیری می‌کند.
داوطلبان در حال آموزشاوکراین پس از ۱۸ ماه مبارزه با تهاجم تمام عیار روسیه، به سرباز نیاز دارد. بویژه آنکه بسیاری از نیروهایی که اکنون در خط مقدم برای اوکراین می‌جنگند، خسته هستند و میزان تلفات نیز زیاد است.

«لژیون بین‌المللی» تحت نظارت سازمان اطلاعات اوکراین فعالیت می‌کند و از داوطلبان نظامی از سراسر جهان تشکیل شده است.

پیش از این در مارس ۲۰۲۲ میلادی، وزارت دفاع اوکراین بطور مستقیم برنامه‌ای را برای جذب داوطلبان در ارتش راه اندازی کرده بود و تا کنون تعداد افرادی که در چهارچوب این برنامه می‌جنگند، اعلام نشده است.

به گفته آقای گالوان، مشکل این بود که بسیاری از این داوطلبان هیچ آموزشی برای جنگیدن ندیده‌ بودند و به همین دلیل اکنون وزارت دفاع اوکراین به دنبال جذب داوطلبان متخصص‌تر است.

داوطلبانی که می‌خواهند از مسیر شرکت «تاکتیکال» جذب «لژیون بین‌المللی» ارتش اوکراین شوند، باید دست‌کم دو سال تجربه فعالیت در بخش‌های نظامی، پلیس یا امنیتی را داشته باشند و فرانسیسکو گالوان می‌گوید: «این دوره برای افراد کاملا مبتدی نیست؛ زیرا آموزش دادن به یک مبتدی آنهم فقط در پنج روز غیرممکن است. کاری که ما انجام می‌دهیم ارزیابی این موضوع است که آیا فرد داوطلب واقعاً اطلاعات و مهارتی در این باره دارد و می‌تواند در اوکراین بجنگد یا خیر.»

او می‌افزاید که از زمان آغاز فراخوان برای جنگ در اوکراین در هفته گذشته، بیش از ۲۰۰ درخواست دریافت شده است و تاکید می‌کند که هیچ کدام از داوطلبان نیز سابقه کیفری ندارند.
+5
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه
  فیلم بریده شدن سر سرباز اکراینی را توسط روس ها ببینند حتما تجدید نظر خواهند کرد! مردن در ازای پول. عجب حماقتی!
  7
  1
  جمعه ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.