کشف ۲۵ میلیون‌ دلار متامفتامین در ظروف سوهان در سیدنی، دستگیری فردی به نام آرش بینش‌پژوه

بی بی سی: پلیس استرالیا در جریان هجوم به یک لابراتوار مواد مخدر در سیدنی حدود ۵۰ کیلوگرم از ماده مخدر متامفتامین (شیشه) را در ظروف سوهان و دیگر غذاهای ایرانی کشف کرده و یک مرد ۴۳ ساله با پاسپورت کانادایی در همین ارتباط بازداشت شده است.

به گزارش سیدنی مورنینگ هرالد، پلیس نیوساوت‌ولز استرالیا در جریان جستجوی خانه‌ای در منطقه گلیدزویل در شمال سیدنی حدود ۵۰ کیلوگرم متامفتامین یا کریستال مت (شیشه) را درون ظروف فلزی غذا و تجهیزات آزمایشگاهی کشف کرد.

آرش بینش‌پژوه، ۴۳ ساله در همین ارتباط بازداشت شده و پلیس از خانه محل اقامت او مقادیری پول نقد، جواهرات، گوشی تلفن همراه و تجهیزات الکترونیکی ضبط کرده است.

پیتر فاو، افسر پلیس این پرونده به این روزنامه استرالیایی گفته قاچاقچیان با مهارت مواد مخدر را درون ظروف مواد غذایی پنهان کرده بودند.

به گفته اقای فاو، مرد ۴۳ ساله‌ای که در این ارتباط بازداشت شده پاسپورت کانادایی دارد و طی ماه‌های گذشته بین استرالیا و کانادا در رفت و آمد بوده است.

این افسر پلیس می‌گوید تاکنون ۵۰ کیلوگرم متامفتامین با ارزش ۲۵ میلیون دلار از درون ظروف سوهان و دیگر مواد غذایی کشف شده و در جریان جستجوی دو انبار دیگر در همان نزدیکی ۱۵۰۰ ظرف دیگر هم کشف شده که به طور بالقوه می‌تواند حاوی ۱۸۰ کیلوگرم متامفتامین باشد.
متهم روز پنجشنبه در دادگاه محلی هورنزبی تفهیم اتهام و درخواست آزادی‌اش با وثیقه رد شده است.

پلیس استرالیا گفته به تحقیق در مورد سرنخ‌های بین‌المللی احتمالی این پرونده ادامه می‌دهد و در همین ارتباط با پلیس سوار کانادا هم در تماس بوده است.
+73
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  هنر نزد ایرانیان اسدوبست!
  2
  37
  جمعه ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند

  هرجا سخن از دستگیرى قاچاقچیان مواد مخدر است نام ایران و ایرانى مى درخشد.
  2
  35
  جمعه ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  juvel - اسلو، نروژ
  این شازده نسبتی با شاهکار بینش پژوه داره کسی میدونه ؟، ممنون !
  4
  11
  جمعه ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.