بیرمنگام، دومین شهر پرجمعیت بریتانیا اعلام ورشکستگی کرد

 یورونیوز: با اعلام رسمی شورای شهر بیرمنگام، دومین شهر پرجمعیت بریتانیا روز سه‌شنبه اعلام ورشکستگی کرد.

شورای شهر بیرمنگام که به بیش از یک میلیون نفر از ساکنان این شهر خدمات ارائه می‌کند، از امروز (۶ سپتامبر) صَرف تمامی هزینه‌ها را به جز آن دسته که به ارائه خدمات ضروری مربوط می‌شود، متوقف کرد.

این تصمیم در پی بروز کسری بودجه برای پرداخت تعهداتی که بین ۶۵۰ تا ۷۶۰ میلیون پوند اعلام شده، اتخاذ شده است.

برآورد‌های شورای شهر بیرمنگام نشان می‌دهد که این شهر در پایان سال مالی ۲۰۲۴-۲۰۲۳ با کسری بودجه ۸۷ میلیون پوندی مواجه خواهد بود.

شارون تامپسون، معاون رئیس شورای شهر بیرمنگام، روز سه‌شنبه گفت که این شورا با مشکلات طولانی‌مدتی در زمینه ایفای مسئولیت خود در قبال پرداخت هزینه‌های اداره شهر مواجه شده که مقصر آن تا حدی حزب حاکم محافظه‌کار است که در طول دوران حکمرانی خود از پرداخت یک میلیارد پوند از بودجه این شهر اجتناب کرده است.

خانم تامپسون توضیح داد که همچون شوراهای سراسر کشور، دولت محلی بیرمنگام نیز به دلیل افزایش روزافزون تقاضای حمایت‌های اجتماعی، همزمان با کاهش چشمگیر درآمدهای کسب و کارها و افزایش قابل توجه نرخ تورم، با بحران مالی مواجه شده است.

در مقابل، سخنگوی ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که شوراهای منتخب محلی به طور طبیعی باید قادر به مدیریت بودجه خود باشند و بر همین اساس، دولت به طور مرتب در حال تعامل با این شوراست تا از استفاده بهینه آن از پول دریافتی از مالیات‌‌دهندگان اطمینان حاصل کند.

شورای شهر بیرمنگام ۱۰۱ عضو دارد که ۶۵ نفر آنها از اعضای حزب مخالف کارگر هستند.
+21
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  VidaR - وین، اتریش
  حق تونه ،نگذرید اون ،خانواده ،ثروتمند و قاتل ،پول های شما رو خرج کنند ،در هر سال میلیون ها پوند ،فقط خرج ،کاخ میشه آب،برق ،خدمه ،وووو. پول خود رو از پادشاهان و ملکه های خونخوار پس بگیرید ،،دیگر ،خرج طلا ،جواهر لباس ،سفر ،مهمانی های اون ها رو ندهید
  4
  18
  ‌پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.