پوشاندن هواپیما با لاستیک خودرو؛ روش جدید روس ها برای محافظت آنها از حمله پهپهادهای اوکراینی

یورونیوز: نیروهای روسیه شروع به پوشاندن بدنه برخی از هواپیماهای جنگنده خود با لاستیک خودرو کرده‌اند. به گفته کارشناسان این اقدام می‌تواند تلاشی موقت برای محافظت از هواپیماها در برابر حملات پهپادی اوکراین باشد.

تصاویر ماهواره‌ای شرکت ماکسار از پایگاه هوایی انگلس در قلب روسیه، دو بمب افکن استراتژیک توپولف «تو-۹۵» را نشان می‌دهد که با لاستیک‌های خودرو پوشانده شده‌اند.

اگرچه به گزارش رسانه‌های بین‌المللی دلیل این کار هنوز روشن نیست، اما برخی کارشناسان می‌گویند که این اقدام می‌تواند تلاشی برای افزودن یک لایه محافظتی روی بدنه هواپیما برای محافظت از آنها در برابر حملات پهپادهای اوکراینی و استتار کردن جنگنده‌ها در برابر عملیات شناسایی اوکراین به ویژه در طول شب باشد.
فرانسیسکو سرا-ماتیزا، سازنده هواپیمای بدون‌سرنشین که پهپادهایش توسط نیروهای اوکراینی استفاده می‌شود، به شبکه خبری سی‌ان‌ان می‌گوید که این تلاش موقت روسیه، ممکن است اثر محدودی در کاهش خسارت و تلفات داشته باشد.

او می‌افزاید: «این اقدام ممکن است شناسایی هواپیماها را کاهش دهد، اما آنها همچنان با دوربین‌های مادون قرمز قابل مشاهده خواهند بود.»
استفان واتکینز، مشاور تحقیقاتی که هواپیماها و کشتی‌ها را ردیابی می‌کند نیز می‌گوید: «در حالی که به نظر می‌رسد این کار احمقانه باشد، اما آنها سعی می‌کنند نهایت تلاش خود را برای زره‌پوش کردن هواپیماهای بی‌محافظ انجام دهند. اما اینکه این روش جواب می‌دهد یا خیر، بستگی به این دارد که موشک یا پهپادهای [اوکراینی] چه سلاحی را حمل کند.»

به گفته او در صورت انفجار در هوا و بالای هواپیماها، این لاستیک‌ها می‌تواند از سوراخ شدن بدنه جنگنده‌ها جلوگیری کند.
یک مقام نظامی ناتو نیز به سی‌ان‌ان گفت که آنها این تلاش موقت روسیه را دیده‌اند. او افزود: «ما معتقدیم که هدف این اقدام، محافظت در برابر هواپیماهای بدون سرنشین است. البته نمی‌دانیم که آیا تاثیری خواهد داشت یا خیر.»
+3
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  دومین ارتیشی گودرتمند جااهااااان:))))))))))))))))))))))))
  3
  16
  ‌پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.