ممنوعیت فروش دفترها با جلد شخصیت‌های والت‌دیزنی یا کارتونی؛ واحد متخلف پلمب می‌شود

 نوشت افزار فروشی.آرشیوصدای آمریکا: رئیس اتحادیه نوشت‌افزار تهران با اعلام تورم ۶۰ درصدی لوازم‌التحریر، از ممنوعیت فروش دفترهای با جلد شخصیت‌های والت‌دیزنی یا کارتونی و جریمه و پلمب واحد متخلف خبر داد.

به گفته موسی فرزانیان، بازرسان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و وزارت صنعت، معدن و تجارت بطور مداوم به فروشگاه‌های نوشت‌افزار سرکشی می‌کنند.

او روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور، در گفتگو با وب‌سایت تجارت‌نیوز، همچنین با اشاره به تورم قیمت محصولات نوشت‌افزار و ضعف قدرت خرید خانواده‌ها، یک جعبه مداد رنگی ۲۴ عددی یا آب‌رنگ را کالایی «لوکس» خواند.

به گزارش تجارت‌نیوز، نرخ لوازم‌التحریر در مقایسه با سال گذشته تا ۶۰ درصد افزایش یافته است.

موسی فرزانیان با اشاره به لزوم تهیه لوازم‌التحریر در آستانه آغاز سال تحصیلی، کاهش فروش این محصولات را دور از انتظار توصیف کرد و افزود: کاهش فروش کتاب و نوشت‌افزار موجب شده است که شماری از این واحدهای صنفی، با تغییر کاربری به جگرکی تبدیل شوند.

این مقام صنفی درباره تعداد واحدهایی که به صنف مواد غذایی ملحق شده‌اند، اطلاعاتی ارائه نکرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مغازه‌های کتاب‌فروشی و نوشت‌افزار به دلیل بزرگ‌بودن مساحت فروشگاه، بهترین محل برای فروش دل و قلوه به شمار می‌روند.

کارشناسان درباره تشدید تورم و گسترش فقر در میان اقشار جامعه ایران، بویژه در سال‌های اخیر ابراز نگرانی کرده‌اند.

فرشاد مومنی، اقتصاددان، با استناد به «داده‌های رسمی» اعلام کرده که از هر سه ایرانی تقریبا یک تن «به معنای مطلق، فقیر» است.

به گفته این استاد اقتصاد، مشاغل موجود در ایران به جز تعداد اندکی از آنها قادر به برطرف کردن فقر نیستند.
+0
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  این اشغالگران حـ... ایران بعد از ۴۴ سال تازه به فکر محدودیت ها و ممنوعیت های طالبانی افتادند و فکر میکنند هنوز میتونند مثل اوایل دهه ۶۰ که نه ماهواره ای بود نه اینترنتی و نه کسی از دنیای آزاد بیرون کوچکترین تصوری داشت،ذهن مردم را به سبک کره شمالی با چاشنی اسلام سانسور کنند و شستشو مغزی بدهند ،بیخبر از اینکه آب ریخته به جوی باز نمیگرده و الان دیگه حتی کودکان مهد کودک و ابتدائی رو هم نمیتونید تغییر بدید.
  0
  9
  ‌سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.