زر امیرابراهیمی: «تاتامی» را مخفیانه فیلم‌برداری کردیم

 آرین مندی و زر امیرابراهیمی در نمایی از فیلم «تاتامی» رادیو فردا: زر امیرابراهیمی و گای نتیو،کارگردانان ایرانی و اسرائیلی فیلم «تاتامی» که در جشنواره ونیز به نمایش درآمده است، می‌گویند این فیلم را به شکل مخفیانه ساختند تا از دخالت احتمالی مقام‌های ایرانی جلوگیری کنند.

این فیلم که نخستین اثر سینمایی با مشارکت کارگردانانی از ایران و اسرائیل است، در گرجستان فیلم‌برداری شده و سازندگان می‌گویند در هتل‌های مجزا اقامت داشتند و به زبان انگلیسی حرف می‌زدند تا جلب توجه نکنند.

زر امیرابراهیمی روز ۱۲ شهریور به خبرگزاری رویترز گفت چون ایرانی‌های زیادی در گرجستان هستند، آنها سعی می‌کردند کار خود را «آرام و مخفیانه» پیش ببرند. او همچنین درباره فشارهایی که در ایران پیش از خروج تحمل کرد، توضیح داد: «درباره حکومت ایران یاد گرفتم تا وقتی از آنها بترسید، می‌توانند بازداشت‌تان کنند، شما را بکشند یا دردسر درست کنند. اما وقتی نترسید... اوضاع خوب پیش می‌رود.»

گای نتیو هم دراین زمینه گفت: «ما در لباس مبدل بودیم. می‌دانستیم کار خطرناکی است». او همچنین خبر داد به خانم امیرابراهیمی کمک کرده که به شکل «پنهانی» به اسرائیل سفر کند، اقدامی که تهران بعد از انقلاب ۵۷ به شکل مطلق برای شهروندانش ممنوع اعلام کرده است.

«تاتامی» که در بخش رقابتی «افق‌ها» هشتادمین دوره جشنواره ونیز حضور دارد، داستان یک جودوکار زن در مسابقان جهانی است که از طرف مسئولان ایرانی تحت فشار قرار می‌گیرد اعلام مصدومیت کند تا با حریف اسرائیلی خود مسابقه ندهد.
آرین مندی در نمایی از فیلم «تاتامی»جمهوری اسلامی اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و به همین دلیل ورزشکارانش را مجبور می‌کند که از رقابت با حریفان و تیم‌های اسرائیلی خودداری کنند.
+12
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.