دو برابر شدن مهاجرت پزشکان ایرانی؛ سازمان نظام پزشکی: ایران به پنج قاره پزشک صادر می‌کند

 مهاجرت پزشکان از ایرانصدای آمریکا:سخنگوی سازمان نظام پزشکی می‌گوید مهاجرت جامعه پزشکی نسبت به سال‌های قبل از کرونا افزایش دو برابری داشته و ایران اکنون به ۵ قاره جهان پزشک «صادر» می‌کند.

رضا لاری‌پور، در گفتگو با وب‌سایت «جماران» تصریح کرد: «برای حوزه پزشکی و طبابت در همه دنیا نیاز وجود دارد و چون حرفه‌ گرانی است و تربیت آن هزینه‌بر است، کشورهای پیشرفته بخشی از نیروهای سلامت‌شان را از سایر کشورها تأمین می‌کنند و از آنجایی‌که نیروهای سلامت ایرانی، نیروهای با کیفیتی هستند، مقبولیت خاص در جهان دارند.»

او بزرگ‌ترین علت مهاجرت پزشکان به خارج از کشور را وضعیت اقتصادی و مشکلات معیشتی دانست و افزود: «کمتر از یک درصد جامعه پزشکی درآمدهای میلیاردی دارند. میانگین درآمد جامعه پزشکی زیر ۲۰ میلیون تومان است و ۱۰۰ هزار نفر از ۱۵۰ هزار نفر جامعه پزشکی تقریبا درآمدی بین ۱۱ تا ۱۵ میلیون تومان دارند و زیر خط فقر هستند.»

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور شهریور ۱۴۰۱ گفته بود کمبود پزشک «سیاه‌نمایی» نیست و الان دیگر در کشور «جراح قلب اطفال نداریم.»

بر اساس گزارش وب‌سایت «دیده‌بان ایران»، در سال گذشته، ۱۶۰ متخصص قلب از ایران مهاجرت کردند و ۳۰ هزار کادر درمان از دانشکده‌های علوم پزشکی درخواست صدور گواهی «حسن انجام کار» داشته‌اند و مقصدشان کشور عمان بوده ‌است. بر اساس این گزارش، طی چهار سال گذشته، ۱۶ هزار پزشک عمومی از ایران رفته‌اند.

ابراهیم رئیسی، در شرایطی که ایران در حال رویارویی با بحران کمبود پزشک است، ۳۱ مرداد به پزشکان و متخصصانی که مهاجرت کرده‌اند، گفت که «زمینه شغل مناسب و با عزت» برای آنها فراهم است و مهاجرت می‌تواند معکوس شود.
+29
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  پزشک فضانورد مهندس وکیل و نخبه صادر میکنیم و بجاش چینی دزد آفریقایی مفلس و عرب برا خوشگذرانی وارد میکنیم
  6
  45
  یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه
  تبریک برای مهاجرت دسته جمعی پزشکان ایرانی درضمن اون دانشیاری که در چند کلیپ قبلی گفته بود بخاطر وطنم از کشورم نمیروم ..خوره مگر اونهاییکه به خارج اومدن وطن فروشند وطن فروشان اصلی در خود ایران هستند در بیت خامنه ای مفعول لمیده اند
  5
  21
  یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  visman34 - دبی، امارات متحده عربی
  پزشک می‌خوایم چیکار.ما کره خره حسین و توله سگ عباس احتیاج داریم.اینها حکومت ما رو نگه میدارن نه پزشکها. اگر تعداد کره خرها کم شد اونوقت جای نگرانیه
  4
  22
  یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  بیشتر پزشک های ایرانی وقتی میان آمریکا یا اروپا مشغول به شغل شریف رانندگی و uber درایور میشن مگر اینکه زرنگ باشن سطح زبان خوبی داشته باشن تا بتونن مدارکشونو تطبیق بدهن. عمان و کشورهای عربی رو نمیدونم
  18
  7
  یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  mathador - هامبورگ، آلمان
  ایران احتیاج به دکتر و یا پزشک و دوا درمان نداره. برای مردم که طب اسلامی و طب الرضا وشاس شتر، روغن بنفشِ. دعا نویسی . رمالی ‍؛خودت بمال تجویز میکنند و خود حاکمان و خودی ها هم برای کوچکترین مشکل سلامتی به بهترین و مجهز ترین بیمارستانهای اروپا وامریکا و کانادا میان.
  2
  19
  یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.