پیشنهاد ۱۰۰ هزار دلاری شاهزاده خانم سعودی برای خرید «کلاه پرنده» سارا جسیکا پارکر

زمانی که پارکر در نقش کری بردشاو برای اولین بار این کلاه را برای عروسی‌اش پوشید، شیفتگان مد را شگفت‌زده کردخانه حراج ساتبیز چندین نماد دنیای مد را برای فروش آماده می‌کند. کلاه پرنده سارا جسیکا پارکر در سریال مشهور «سکس و شهر» هم یکی از آن‌ها است.

در حالت عادی اگر کسی بخواهد از گنجینه پروپیمان فروشنده لباس‌های قدیمی، شانون هوی، چیزی داشته باشید، باید ستاره سینما، طراح مد درجه یک یا بانوی اول آمریکا باشد، اما تا دو هفته آینده افراد معمولی البته با جیب‌های پرپول فرصت‌ خواهند داشت تا به کالاهای موردعلاقه هوی که مدونا، سارا جسیکا پارکر و میشل اوباما می‌پوشیدند، دست پیدا کنند.

به گزارش نیویورک پست، ساتبیز به‌عنوان بخشی از نمادهای مد تا ۱۴ سپتامبر این قطعات را به صورت آنلاین به حراج می‌گذارد. تخمین زده می‌شود که سه کالای هوی، در کنار هفت مورد دیگر، ۱۶۰ هزار دلار به فروش برسند.

هوی، عاشق وفادار لباس‌های کلاسیک، نمایشگاه چلسی، «نیویورک وینتیج» را در سال ۲۰۰۰ افتتاح کرد. این مکان بلافاصله مورد استقبال علاقه‌مندان مد قرار گرفت. هوی در مصاحبه‌ای اختصاصی درباره پارکر به پست گفت: «سارا یکی از اولین حامیان من بود. او ابتدا برای خودش خرید می‌کرد و بعد گروه طراحی لباس (سکس و شهر) نیز آمدند.»

از آن زمان هوی لباس‌های قدیمی و کلاسیک را برای فیلم‌هایی از جمله «گرگ وال استریت»، «گتسبی بزرگ» و «مردان سیاه پوش ۳» فراهم کرده است. درحالی‌که او به دیدن لباس‌هایش در صفحه بزرگ افتخار می‌کند، وقتی پای لباس‌های کلکسیونی‌اش به میان می‌آید، ماموریت بزرگ‌تری در کار است.

او می‌گوید: «ما قطعات خاص و بی‌نظیری داریم که در غیر این‌صورت دست‌نیافتنی‌اند. آن‌ها وقتی نخستین بار بیرون آمدند اولین زندگی‌ خود را داشتند. اکنون از‌طریق استفاده در فیلم‌ها و عکاسی‌ها، زندگی دوم یافته‌اند. برای من این چیزی است که رضایت‌بخش است. با حراج، افراد دیگر از این لباس‌ها که برای من ارزش زیادی داشته‌اند، لذت خواهند برد.»

انتظار می‌رود کلاه پرنده تاکسیدرمی که سارا جسیکا پارکر در «سکس و شهر» و «And Just Like That» استفاده کرد، به مبلغ ۴۰ تا ۷۰ هزار دلار فروخته شود.

این کلاه خاص که قدمت آن به دهه ۱۸۰۰ بازمی‌گردد، با سر تاکسیدرمی شده یک پرنده بهشتی، پس از مشهور شدن در «سکس و شهر»، به کالای فوق‌ستاره حراج تبدیل شده است.

زمانی که پارکر در نقش کری بردشاو برای اولین بار این کلاه را برای عروسی‌اش پوشید، شیفتگان مد را شگفت‌زده کرد.

پارکر قبلا به نشریه ووگ گفته بود که او این قطعه را در حراجی از اشیاء قدیمی که از یک موزه واگذار شده بود پیدا کرد و تیم لباس این قطعه را دوست داشتند، اما او فکر نمی‌کرد کارگردان، مایکل پاتریک کینگ، آن را بپذیرد، بنابراین این بازیگر به او چیزی نگفت و با کلاه سر صحنه ظاهر شد.

پارکر می‌گوید: «و وقتی به محل فیلم‌برداری آمدم، او گفت: «چرا یک پرنده روی سرت است؟» و من گفتم: «‌آخر به این پرنده نگاه کن. تو بودی هم همین تصمیم را می‌گرفتی.»

هوی به خاطر می‌آورد: «به‌محض پخش آن قسمت این قطعه نمادین شد. من درخواست‌های زیادی از افرادی داشته‌ام که فقط می‌خواسته‌اند کلاه پرنده را ببینند.»

این‌ یکی از معدود قطعاتی است که سارا جسیکا پارکر برای خودش نگه نداشت، اما امسال دوباره این کلاه را برای ادامه سریال «سکس و شهر» به سر گذاشت.

هوی گفت: «بعد از پخش برنامه، یک شاهزاده خانم سعودی با من تماس گرفت. او به من ۱۰۰ هزار دلار برای کلاه پیشنهاد داد، اما در آن زمان کلاه برای فروش نبود... اکنون در جای خوبی است، در یک حراجی در کنار لباس‌های شاهدخت دایانا.»
+0
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.