تعداد بریتانیایی هایی که گذرنامه دیگری هم دارند طی یک دهه ۲ برابر شده است

یورونیوز: آمار جدید از افزایش قابل توجه افرادی حکایت دارد که هم تابعیت بریتانیایی و هم تابعیت یک کشور عضو اتحادیه اروپا را دارند.

آمار رسمی در بریتانیا نشان می‌دهد که طی یک دهه گذشته شمار شهروندانی که به جز گذرنامه این کشور دارای پاسپورت کشور دیگری هم هستند دو برابر شده است.

از برکسیت به عنوان یکی از عواملی که باعث افزایش تعداد افراد با چند گذرنامه‌ در بریتانیا شده است نام برده می‌شود. این در حالی است که مهاجرت یکی از عوامل موثر دیگر در این روند بوده است.

بنا به بررسی‌های دفتر ملی آمار در بریتانیا در سال ۲۰۲۱ حدود یک میلیون و ۲۶۰ هزار از شهروندان دارای گذرنامه دیگری هم بودند. این در حالی است که این رقم در سال ۲۰۱۱ تنها ۶۱۲ هزار نفر بود.

آمار جدید همچنین از افزایش قابل توجه افرادی حکایت دارد که هم تابعیت بریتانیایی و هم تابعیت یک کشور عضو اتحادیه اروپا را دارند. بر همین اساس طی یک دهه تعداد افراد متولد بریتانیا که علاوه بر گذرنامه این کشور دارای پاسپورت یک کشور عضو اتحادیه اروپا هم هستند پنج برابر شده است.

آمار رسمی جدید از تعداد افرادی که علاوه بر گذرنامه بریتانیایی پاسپورت یک کشور دیگر را نیز دارند روز پنجشنبه از سوی دفترملی آمار بریتانیا منتشر شد.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.