اظهارات شریک زندگی ملونی در مورد تجاوز جنجال برانگیخت

آندرا جیامبرونو (چپ) در کنار جورجا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیادویچه وله: آندرئا جیامبرونو، شریک زندگی نخست‌وزیر ایتالیا به زنان توصیه کرده، بیش از اندازه مشروب نخورند تا در معرض خطر تجاوز جنسی قرار نگیرند. این اظهارات موجی از خشم را میان سیاستمداران و شهروندان ایتالیایی به همراه داشته است.

آندرئا جیامبرونو مجری تلویزیون و شریک زندگی جورجا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا به داشتن لحنی تند شهرت دارد. او به تازگی با اظهارنظری در مورد تجاوز جنسی به زنان خشم و اعتراض بسیاری را برانگیخته است.

جیامبرونو در یکی از برنامه‌های خود در شبکه رته۴ (Rete 4) که خط مشی راستگرایانه را دنبال می‌کند، گفت: «وقتی به حد مستی مشروب نخوری، اتفاقی نمی‌افتد، چرا که این مواردی است که با گرگ روبرو می‌شوی و در اینجا است که تجاوزکاران به طور غریزی مانند یک حیوان درنده رفتار می‌کنند.»

به گزارش رسانه‌های ایتالیا، اظهارات جیامبرونو بلافاصله انتقادات تند جناح‌ها و چهره‌های سیاسی این کشور را در پی داشته است.

جنبش "پنج ستاره" این سخنان را "خجالت‌آور و غیر قابل قبول" خواند. سسیلیا دلیا، سناتور از جناح اپوزیسیون و عضو حزب دموکراتیک جیامبرونو را متهم کرد که نقش عامل و قربانی را جابجا کرده است.

او خطاب به این مجری تلویزیونی تصریح کرد: «به جز متهم کردن قربانیان کار دیگری نمی‌توانید بکنید: به تنهایی بیرون نرو، در تاریکی راه نرو و لباس‌های بدن‌نما نپوش. وقتی زنی زیاد مشروب بخورد، باید نگران سردرد باشد نه نگران تجاوز. این زنان نیستند که باید احتیاط بیشتر بیاموزند، بلکه مردان هستند که باید احترام گذاشتن [به زنان] را یاد بگیرند.»

آلساندرا موسولینی، نوه بنیتو موسولینی، دیکتاتور سابق ایتالیا نیز اظهارات جیامبرونو را "قرون وسطایی" خوانده و گفت: «این سبب می‌شود که پیوسته زنان کمتری جرأت کنند و [برای شکایت] نزد پلیس بروند.»

جیامبرونو تمامی انتقادات را رد کرده و گفته که حاضر به عذرخواهی بابت گفته‌هایش نیست. او گفت، "حاضر نیست به سیاست اجازه دهد که نظرش را به او تحمیل کند."

ملونی که با جیامبرونو یک فرزند دختر دارد، تا کنون در مورد سخنان جنجال‌برانگیز شریک‌ زندگی‌اش سکوت کرده است. جیامبرونو به روزنامه "کوریره دلا سرا" گفته است: «او [ملونی] تا کنون به خود اجازه نداده برایم تعیین تکلیف کند که اجازه دارم چه بگویم و چه نگویم.»

اظهارات شریک زندگی نخست‌وزیر ایتالیا به ویژه از این جهت خشم و انزجار زیادی برانگیخته که به تازگی دو پرونده تجاوز گروهی، شهروندان ایتالیایی را در بهت و حیرت فرو برد.

در ماه ژوئیه امسال هفت مرد جوان که شماری از آن‌ها هنوز به سن قانونی نرسیده بودند، به یک دختر ۱۹ ساله در پالرمو تجاوز کردند و با تلفن همراه خود از این عمل فیلم گرفتند. در مورد دیگری که در ناپل روی داد، دو دختر که به سن قانونی نرسیده بودند، از سوی شش جوان مورد تجاوز قرار گرفتند.
+9
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.