بلیط هواپیما در ایران نایاب شد

پیدا کردن بلیط برای تاریخ‌های نزدیک بسیار سخت یا ناممکن شده. درواقع اگر کسی در مسافت دور برایش کار فوری پیش بیاید باید ساعت‌ها سایت‌های فروش بلیط را بگردد.

عصر ایران؛ فرزانه احمدی _ ناموجود. پیامی که این روزها بسیاری از متقاضیان بلیط هواپیما با آن مواجه می‌شوند. باز و بسته کردن سایت‌های فروش هم فایده ندارد.

پیدا کردن بلیط برای تاریخ‌های نزدیک بسیار سخت یا ناممکن شده. درواقع اگر کسی در مسافت دور برایش کار فوری پیش بیاید باید ساعت‌ها سایت‌های فروش بلیط را بگردد و احتمالا راهی فرودگاه شود به امید که آنجا بتواند بلیط فوری پیدا کند، در نهایت ممکن است نتواند روی صنعت هواپیمایی کشور حساب باز کند. با این حال شرکت‌های هواپیمایی می‌گویند مقصر کمبود بلیط نیستند.

این شرکت‌ها می‌گویند عرضه و تقاضای بلیط با هم تناسب ندارد. به طور کلی  550 هواپیما در کشور نیاز است اما در حال حاضر ۳۳۰ فروند هواپیمای ثبت شده وجود دارد. ۱۹۱ فروند از آنها فعالند، یعنی از نصف نیاز کشور هم کمتر.

عمر زمین‌گیری ۱۳۹ فروندشان از دو سال به بالا است و رییس سازمان هواپیمایی کشور گفته تعدادی از آنها به صلاح و صرفه نیست که به ناوگان برگردد. اما چرا هواپیما کم است؟ باز هم مثل همیشه پای تحریم‌ها وسط است.شرکت‌های هواپیمایی ارتباط مستقیم با سازندگان هواپیما ندارند و می‌گویند با واسطه می‌توانند چند فروند هواپیما وارد کنند.

این چند هواپیما هم کمبودها را جبران نمی‌کند. شرکت‌ها می‌گویند هزینه تعمیرات هم زیاد است. شرکت‌های هواپیمایی به دنبال این بودند که بلیط را امسال صد در صد گران کنند اما دولت به آنها اجازه داد 29 درصد روی قیمت بلیط اضافه کنند.

بعد از این ماجرا عده‌ای کمبود بلیط را به گردن شرکت‌های هوایی انداختند. گفتند بلیط را کم عرضه می‌کنند تا نایاب شود و بتوانند آن را گران کنند. این شایعات به خصوص وقتی بازار سیاه بلیط شکل گرفت، بیشتر شنیده شد. انتقاداتی که شرکت‌ها آن را رد می‌کنند.با این حال کارشناسان انتقاداتی را به شرکت‌های هواپیمایی وارد می‌دانند که در کمبود بلیط در این ماه‌ها بی‌تاثیر نبوده است.
+17
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  مملکت گل و بلبل یعنی چهار دستی خاک تو سرتون که واقعا هر طوری حساب کنید همین الان خر بیاد بشینه جای شما ها این وضعیت پیش نمیاد تو کشور- ایرانی الان تو ایران نه میتونه زمینی مسافرت کنه چون احتمال تصادف خیلی بالاست نه رو هوا میتونه بره چون هواپیماها بال بال میزنن فقط دیگه به لطف این احمقها با پای پیاده باید کز کنه .
  1
  88
  ‌چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  عصر طلایی امامان ابله پسند دارد الا برکت الله بر میگردد و بزودی اسکادران مجهزی از قاطر و خر سوپر دولوکس بعنوان بهترین و امن ترین وسایل نقلیه ایرانیان شروع به فعالیت خواهد کرد .سرگین و ادرار همان چهار پایان بر سر عرعرزشیها و حامیان بیشرف و ابله حکومت که این بیچارگیها و سیاه بختی مملکت را می بینند اما هنوز چهار چنگولی به خشتک سید علی مفعول و دیگر خائنین مسئول وصلند و از محتویاتش ارتزاق می کنند.
  4
  46
  ‌چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  دلیل اصلی‌ش این هست که در ایران در خیلی‌ از امور به‌ویژه مورد روی سخن، *تقاضا* -به‌گونه‌ای غیر‌طبیعی و غیر‌عادی-، بسیار بیشتر از *عرضه* است، چون در ایران، خیلی‌ها که حتا قشر متوسط هستند، یا در حال رفتن به مشهد -با هواپیما-، یا در حال رفتن به کیش -با هواپیما-، و یا در حال رفتن به ترکیه و دوبی‌ -با هواپیما- هستند، گروهی دیگرشان نیز دایم در حال ثبت‌نام برای رفتن به کشورهای زیارتی -با هواپیما- هستند. این هست که چنین کارزار و حجم گسترده‌ی متقاضیان سفر با هواپیما، نیازمند دارا بودن سیستم هواپیمایی سه یا چهار کشور برای یک کشور که ایران باشد هست. / مرحومه مادر پدربزرگ من -که ما می‌شدیم نتیجه‌های او-، هم خیلی‌ مذهبی‌ بود، و هم خیلی‌ طاغوتی!، همیشه می‌گفت که‌ *‌ ای شاه! روحت شاد که برای ما (یعنی برای آن‌ها) طیاره درست کردی تا بتونیم بریم خراسان -باهواپیما-، تا بتونیم بریم مکه‌ی مکرمه -با هواپیما- *. / روح همه‌ی رفتگان شاد ~
  7
  2
  ‌چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه
  این هایی که من دیدم‌ فضاپیما است نه هواپیما، چون راحت روح را از بدن جدا و وارد فضا می کند (ارابه مرگ)! ☠️
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.