واکنش قاضی‌زاده هاشمی به ممنوعیت سه ساله ورود به کانادا: اهمیتی ندارد ولی از مجاری حقوقی اقدام خواهم کرد

حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در دولت اول حسن روحانیدویچه وله: حسن قاضی‌زاده هاشمی در واکنش به جلوگیری از ورودش به کانادا به مدت ۳۶ ماه این امر را "بی‌اهمیت" خوانده و گفت "برنامه‌ای برای سفر مجدد به آن کشور ندارم." او تهدید کرد "پاسخ" وزیر کانادایی را از "مجاری حقوقی" خواهد داد.

حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت در دولت اول روحانی روز سه‌شنبه (هفتم شهریور) در واکنش به عدم صدور روادید ورود به مدت ۳۶ ماه به کانادا به خبرآنلاین گفت: «این موضوع از نظر من هیچ اهمیتی ندارد. تازه از سفر برگشته‌ام و برنامه‌ای هم برای سفر مجدد به آن کشور نداشته و ندارم ولی پاسخ اقدام غیر حرفه‌ای و تبلیغاتی وزیر کانادایی را از مجاری حقوقی خواهم داد.»

مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا، روز دوشنبه ششم شهریور (۲۸ اوت) از ممنوعیت ۳۶ ماهه حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت دولت یازدهم جمهوری اسلامی برای اقامت یا ورود به این کشور خبر داد.

به گفته میلر قوانین کانادا به وزیر مهاجرت این اختیار را می‌دهد که اقامت موقت برای یک تبعه خارجی را تا سه سال ممنوع کند.

وزیر مهاجرت کانادا گفته است که این ممنوعیت که به خود قاضی‌زاده هاشمی نیز ابلاغ شده است، به "دلیل بی‌اعتنایی حکومت ایران به حقوق بشر است."

قاضی‌زاده به خبرآنلاین گفت: «بواسطه تخصصم و حضور در کنگره‌های بین‌المللی چشم پزشکی همواره به کشورهای بسیاری در قاره‌های مختلف جهان سفر داشته و دارم. در همین راستا اخیراً با ویزای توریستی مسافرت ۱۸ روزه‌ای هم به کانادا داشتم.»

او تاکید کرد که "هیچیک از اعضای خانواده‌اش در هیچ مقطع زمانی تابعیت غیر ایرانی نداشته و ندارند و هیچ زمان هم از کشور کانادا یا کشور دیگری درخواست اقامت چه موقت و چه دائم نداشته‌اند."

با انتشار تصاویر قاضی‌زاده در خیابان‌های مونترال، حامد اسماعیلیون با انتشار پستی در شبکه اجتماعی "ایکس" (توئیتر سابق) با اشاره به محدودیت‌های وضع شده در زمینه رفت‌وآمد سیاستمداران جمهوری اسلامی به خاک کانادا خواستار پاسخگویی دولت کانادا شد.
مارکو مندیچینو، وزیر امنیت عمومی وقت کانادا آبان سال گذشته از ابلاغ ممنوعیت دائمی ورود به کانادا برای حدود ۱۰ هزار نفر از جمله مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی، فرماندهان و اعضای سپاه پاسداران خبر داده بود.
+52
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  کانادا بهشت دزدان و غارتگران حکومتی !! پفیوز اونقدر اقامت کانادا براش مُهمه که اول میگه اهمیتی نداره و بعد چون براش اهمیت نداره میخواد از مجاری حقوقی اقدام کُنه !! عوضی !
  3
  68
  ‌چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  مرتیکه .....به خطا اینجور جاها قانون شناس میشه. اصلا توی بلاد کفر چه غلطی میکنی؟ بشین تو همون جهنمی که برای مردم ساختی که بری به بهشت
  3
  57
  ‌چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  عوضی تر و پر رو تر از شماها وجود نداره ،
  2
  57
  ‌چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  هچل هفت - کوردوبا، اسپانیا

  مردم به زودی مجرای شما را توسعه خواهند داد.
  2
  27
  ‌چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  خاوری رو راه میدن این یارو رو راه نمیدن، احتمالأ خوب پول زیاد نداشته و گرنه مثل خاوری دولت کانادا اونجاش هم لیس میزدی 😂
  1
  28
  ‌چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.