اسرائیل: مواد منفجره کشف‌شده در مرز اردن ساخت ایران است

 مرز اسرائیل و اردن دویچه وله: به گزارش رسانه‌های اسرائیلی مواد منفجره‌ای که ارتش اسرائیل از کشف آن‌ها در مرز اردن خبر داده بود، ساخت ایران است. ارتش و نیروهای مرزی اسرائیل اواخر ماه ژوئیه تلاش برای قاچاق این مواد به این کشور را خنثی کرده بودند.

رسانه‌های اسرائیل به نقل از نیروهای دفاعی این کشور از ایرانی‌بودن مواد منفجره کشف‌شده در مرز اردن خبر داده‌اند.

ارتش اسرائیل پیش‌تر از کشف این مواد منفجره خبر داده بود، اما روز یکشنبه ۲۷ اوت (۵ شهریور) اعلام شد که این مواد ساخت ایران هستند.

ارتش و پلیس مرزی اسرائیل در تاریخ ۲۴ ژوئیه موفق شده بودند مانع از انتقال قاچاقی این مواد منفجره به داخل این کشور شوند.

آنگونه که مقامات اسرائیل اعلام کرده‌اند، مواد منفجره مزبور در جنوب دریاچه طبریه  (دریاچه جلیل) در نزدیکی شهرک "اشدوت یعقوب" کشف شده بود.

بنا بر گزارش رسانه‌های اسرائیلی، سازمان اطلاعات داخلی اسرائیل (شین بت) سرگرم بررسی چگونگی انتقال این مواد منفجره از ایران به مرز اردن است.

مقامات اسرائیل معتقدند که این مواد قرار بوده در نهایت از اردن به کرانه باختری رود اردن قاچاق شود تا در انجام عملیاتی از کرانه باختری علیه این کشور  مورد استفاده قرار گیرد.

از آنجایی که نظارت و اقدام‌های امنیتی در مرز اسرائیل و اردن کمتر از مرز این کشور با دیگر همسایه‌های عرب از جمله لبنان و سوریه است، موارد قاچاق اسلحه و مواد منفجر از طریق این مرز رو به افزایش بوده است. از این رو واحدهای ارتش و پلیس اسرائیل کوشیده‌اند تا نظارت و کنترل نوار مرزی با اردن را شدت بخشند.

سازمان‌های امنیتی اسرائیل اعلام کرده‌اند که در دو سال گذشته در ۲۶ عملیات مختلف توانسته‌اند ۵۰۶ فقره تپانچه، ۲۴ مسلسل و ۸ فقره ابزار و وسایل انفجاری در مرز این کشور با اردن کشف و ضبط کنند.
+12
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  رقیب اخوند در کثافتکاری و بازار یابی برا سلاح امریکا در منطقه اسراییله
  1
  3
  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.