از تدریس سردار حسین علایی و رضا صالحی امیری جلوگیری شده است

موج اخراج اساتید باسابقه از دانشگاه‌ها در ایران ادامه دارد.رادیو فرانسه: در ادامه موج اخراج اساتید دانشگاهی، از تدریس حسین علایی، از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران، همچنین رضا صالحی امیری، وزیر پیشین ارشاد، در دانشگاه‌های تهران و علوم و تحقیقات جلوگیری شده است. در روزهای اخیر، گزارش‌هایی از اخراج شمار دیگری از اساتید دانشگاهی از جمله علی شریف زارچی، از دانشگاه صنعتی شریف، منتشر شده است.

شماری از منابع خبری، روز یک‌شنبه پنجم شهریور، گزارش دادند: از تدریس دکتر حسین علایی، از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران، همچنین دکتر رضا صالحی امیری، وزیر پیشین ارشاد و رئیس پیشین کمیته ملی المپیگ، جلوگیری شده است.

سردار حسین علایی، از فرماندهان سپاه در دوران جنگ ایران و عراق که تا سال ۸۴ در سپاه پاسداران فعالیت داشته است، از اساتید دانشگاه تهران بود.

همچنین از ادامه تدریس رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد در دولت یازدهم و از مشاوران رئیس‌جمهوری در دولت محمد خاتمی، در دانشگاه علوم و تحقیقات جلوگیری شده است.

علی شریف زارچی، دکتری بیوانفورماتیک، نیز بر أساس گزارش‌های منتشر شده در روز شنبه ۴ شهریور،‌ از دانشگاه صنعتی شریف، اخراج شده است.

آقای شریف زارچی، که در جریان خیزش «زن، زندگی، آزادی» از جمله حامیان دانشجویان معترض بود، در واکنش به اخراج از دانشگاه شریف در توییتر نوشت: سیصد گل سرخ، یک گل نصرانی، ما را ز سر بریده می‌ترسانی؟
دکتر علی شریف زارچی، در واکنش به برخی ادعاهای مطرح شده در مورد عدم اقدام برای تمدید قرارداد خود با دانشگاه صنعتی شریف، اسناد مربوط به تبدیل وضعیت و ترفیع خود را منتشر کرده و این ادعا را تکذیب کرد.
همزمان، کانال تلگرامی انجمن علمی روانشناسی دانشگاه علامه طباطبایی، روز شنبه ۴ شهریور، از اخراج دکتر آمنه عالی و دکتر حمیده خادمی خبر داد و نوشت: «خبر اخراج دو تن از محبوب‌ترین و باشرافت‌ترین اساتید دانشکده روانشناسی دانشگاه علامه طباطبایی، دانشجویان دانشکده را در بهت عظیمی فرو برده است. دکتر آمنه عالی و دکتر حمیده خادمی امروز صبح خبر از اخراج خود دادند».

شمار دیگری از اساتید دانشگاهی در ماه‌های اخیر از ادامه فعالیت‌ در دانشگاه‌ها ممنوع شده یا وادار به بازنشستگی شدند.

در گزارشی که "روزنامه هم میهن" منتشر کرد، آمده است: «طبق بررسی‌ها، در یک‌ سال اخیر تعلیق و اخراج اساتید از دانشگاه‌ها ادامه دارد و فرآیند استخدام برخی از اساتید رشته‌های علوم انسانی با مشکل مواجه شده است».
+18
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  خامنه ای الان از سایه خودش هم ترس داره و این خود یعنی پیش بینی نکردن نزدیکترین لحظه سقوط یک‌دیکتاتور از فکر و دید خودش. خامنه ای، ای بدبخت تر از بدبخت، ای سیه روز بی عقل، ای بی اصل و‌نسب، سقوط تو و حکومتت نزدیکتر و سریعتر از ان است که بخواهی حدس بزنی با بدانی
  0
  12
  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.