یک زندانی: کرمی و حسینی پیش از اعدام فریاد زدند جانمان فدای ایران

 محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینیصدای آمریکا: دو روز پس از انتشار جزئیات جدید از شکنجه‌ محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی، یک زندانی سابق روز یکشنبه پنجم شهریور در گفت‌وگویی با بخش فارسی صدای آمریکا و به نقل از سربازان حاضر در محل اعدام گفت این دو در لحظات پایانی عمر خود فریاد زدند: «جانمان فدای ایران.»

به گفته او که خود حدود ۱۰ ماه زندانی بوده، محمدمهدی و سیدمحمد حسینی پس از یورش نیروهای حکومتی به خانه‌ها و بازداشت‌شان، مستقیم به بند وزارت اطلاعات زندان رجایی‌شهر برده شدند و به مدت ۳۰ تا ۴۰ روز در آنجا بودند.

او افزود بازداشت‌شدگان شکنجه «جوجه‌ای» می‌شدند و از پشت دست و پای آنها به هم بسته می‌شد و با لگد و چوب کتک‌کاری می‌شدند.

به گفته این زندانی سابق که میگوید همبند کرمی و حسینی بوده، از دیگر شکنجه‌های زندانیان این بود که بنزین را جلوی آنها می‌گذاشتند تا استشمام کنند اما روی آنها نوشابه می‌ریختند و بغل آنها فندک روشن می‌کردند و با جفت پا در صورت زندانی بسته‌شده در حالت «جوجه‌ای» می‌زدند.

او در ادامه سخنانش افزود زندانی‌ها را از بس شکنجه می‌کردند که از فرط درد خواب‌شان نمی‌برد و برای حل معضل خواب به آنها قرص می‌دادند.
شکنجه و اعدام محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی
به گفته این فرد، یکبار محمدمهدی کرمی را آنقدر زده بودند که بیهوش به داخل سلول بازگردانده شد.

او افزود پس از صدور حکم اعدام و ارسال حکم به دیوان عالی کشور، وکیل محمدمهدی حسینی به او گفته بود مشمول عفو شده است.

این زندانی سابق در ادامه گفت‌وگوی اختصاصی خود با صدای آمریکا گفت روز ۱۶ دی‌ماه حدود ساعت ١ و نیم بعد از ظهر از طرف اطلاعات زندان کارت محمدمهدی کرمی را گرفتند.

به گفته او، حدود ساعت ٢ و نیم شخصی قدبلند به اسم آقای عباسی که مدیر ندامتگاه بود، آمد و گفت ۱۰ نفر ۱۰ نفر اسامی‌تان را بنویسید و به دفترم بیایید تا به کسانی که راهی دارد، کمک کند.

او افزود ۱۰ نفر نفر اول رفتند و بازگشتند. در میان ۱۰ نفر دوم، محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی نیز بودند که این دو را به همراه یک نفر دیگر از جمع جدا می‌کنند.

شخص سوم را به داخل سلول می‌برند اما محمدمهدی و سیدمحمد را به داخل سلول نمی‌برند و به آنها غذا می‌دهند و می‌گویند برگه عفوتان را آورده‌ایم و اما پس از آن اعدام می‌شوند.

کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان هم روز پنجشنبه ٢ شهریور با انتشار جزئیات جدیدی از متهمان پرونده کشته‌شدن روح‌الله عجمیان گفت: حوالی سحر روز اعدام محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی به آنها گفته شده بود مشمول عفو شده‌اند.

این کمیته به نقل از «زندانیانی که آن شب در سلول انفرادی بوده‌اند» روایت کرده که آقای حسینی «از خوشحالی سجده شکر کرده بود. و بقیه هم فکر کرده بودند که اعدام منتفی شده، اما صبح روز بعد که پرسنل اداری می‌آیند و آنها را دوباره به بند می‌برند، متوجه می‌شوند که حکم اعدام محمدمهدی و سیدمحمد اجرا شده است.»

در آن گزارش همچنین آمده که شکنجه محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی بیش از دیگران بوده و مثلا اگر «جوجه کردن» دیگران ۲۰ دقیقه طول می‌کشید، این وضعیت برای سیدمحمد ۵۰ دقیقه ادامه داشت.

محمدمهدی کرمی به همراه سید محمد حسینی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی استان البرز، به ریاست قاضی سید موسی آصف‌الحسینی، پانزدهم آذر سال گذشته در یک پرونده مشترک مربوط به کشته شدن یک بسیجی به نام روح‌الله عجمیان، به اتهام «افساد فی‌الارض» به اعدام محکوم شدند.

آنها دی ماه گذشته اعدام شدند.
+185
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  david1980 - لندن، انگلستان

  بعد تمام این اطلاعت دقیق و مو به مو با جزئیات کامل درست چند روز مونده به سالگرد مهسا امینی گفته شده که مردم از شنیدن اینگونه شکنجه ها بترسن و بیرون نیان از خونه درسته؟ ایرانیان یوکی هم این خبر رو (تا به الان) در ۳ مرحله منتشر کرده. جالبه...
  8
  96
  یکشنبه ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  david1980 - لندن، انگلستان
  فرمایش شما گرامی کاملا درسته، چیزایی هست که اگر من بنویسم فوری اکانتم بلاک میشه، ولی کاملا با عرایض شما موافقم....
  2
  38
  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  درود بی کران به جانبخته های راه ازادی ایران و محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی!. نظام پست اخوندی از تظاهرات و اعتراضهای مردم ترسیده اند برای اینکه جلوی تظاهرات و اعتراضات مردم را بگیرند از هر حیله و نیرنگی استفاده میکنن . مردم ایران برای نجات جان خود و هم وطنانشان چاره ای به جز اعتراض و تظاهرات بر علیه نظام جنایتکار اخوندی ندارند.
  1
  45
  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  غلط کردی مدرکتون کجاست اینها قبل از اعدام گفتن جانم فدای ایران؟ مرده شورها از لاتو لوت ها و آدم کشها میخوان به دروغ قهرمان بسازن 🤣
  41
  7
  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  تروریست سایبری جیره خور رژیم،فعلا نونت رو توی خون مردم بزن و‌ نشخوار کن،اما بالاخره بساط شما اراذل متحجر شیعه از اون مملکت جمع میشه.دیگه نمیتونید با ۲۰ درصد طرفدار عقب مانده تون بر ۸۰ درصد که از شما و عقایدتون نفرت دارند حکومت کنید شکاف روز به روز عمیقتر میشه تا فرو بریزید.
  3
  25
  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  تو که دیگه همه شناختنت ، ...، اگر یک جو شرف و معرفت داشتی بد نبود ، ولی نون مزدوری و پاچه خواری و وطنفروشی اجازه نمیده که انسان باشی ، پس .....
  5
  22
  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  خدا رحمتشون کنه ولی اگر صحیح باشه اثرات نشئگی همون مشروبی بوده که زدن و جوون مردم رو رو آسفالت کشوندن
  22
  3
  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  اتفاقا لاتو لوت و ادم کش بودن شرف دارد به ناگاه و احمق بودن
  3
  13
  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  david1980 - لندن، انگلستان
  گرامی‌، من نیز همانند شما و سایر گرامیان، کاربر این سایت هستم که از سال ۲۰۰۵ مخاطب آن می‌باشم، و وکیل کسی‌ هم نیستم. موردی‌ که بیان می‌کنم رو البته خودتان بهتر آگاه هستید. / سایت محترم ایرانین‌.یو‌.کی‌.، مطالب رو *منتشر* نمی‌کنه، بلکه مطالب سایر سایت‌ها و کانال‌های مجازی رو، در سایت خود، به *باز‌نشر* می‌رسونه، که بر طبق قوانین، باز‌نشرکننده باید رقم‌به‌رقم مطلب روی سخن را در پایگاه(سایت) خود به بازنشر برسونه، و اگر منبع و ناشر آن مطلب، اقدام به انتشار دنباله و فصل‌های جدیدی از مطلب خویش کرد، سایت باز‌نشر‌کننده نیز، موظف به بازنشر دنباله‌ها و تکمیل‌نمودن آن مطالب در سایت خود هست. / منبع و ناشر مطلب این صفحه، *صدای امریکا* هست، که چون آن‌ها مطلب‌شان را در سه مرحله به نشر رساندند، سایت ایرانین.یو.کی‌. نیز، آن مطالب را در سه مرحله به باز‌نشر رسانده، که اگر مرحله‌های تکمیلی دیگری نیز توسط صدای امریکا نشر شوند، این سایت نیز موظف به باز‌نشر آن‌هاست - به بیان دیگر، در این سایت محترم، هیچ نیت دیگری جز بازنشر اخبار در ژانر‌های مختلف وجود ندارد. / با احترام ~ سلامت باشید ~
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.