روسیه کشته شدن پریگوژین را با آزمایش دی‌ان‌ای بطور رسمی تأیید کرد

دویچه وله: بازرسان روسیه می‌گویند شواهدی مبنی بر مرگ یوگنی پریگوژین، رئیس گروه مزدوران واگنر در پی سقوط هواپیما یافته‌اند. هر ده قربانی شناسایی شده‌اند. پوتین پریگوژین را مردی با استعداد خوانده بود که "مرتکب خطاهای جدی" شده است.

چهار روز پس از سقوط مرموز هواپیمای حامل یوگنی پریگوژین، مقامات روسیه به طور رسمی مرگ رئیس گروه مزدوران واگنر را تایید کردند.

به گزارش خبرگزاری دولتی تاس به نقل از کمیته تحقیقات دولتی، پس از شناسایی هر ده قربانی سقوط هواپیما، مشخص شده است که پریگوژین یکی از آنهاست.

کمیته تحقیق اعلام کرد، به عنوان بخشی از شفاف‌سازی سقوط هواپیما در منطقه "تِوِر"، کارشناسی مولکولی‌-‌ژنتیکی انجام شد. بر اساس نتایج آزمایش‌ها، هویت هر ده کشته مشخص شده و این با لیست منتشرشده مسافران مطابقت دارد".

پس از سقوط هواپیما، خبر مرگ پریگوژین تنها بر این واقعیت متکی بود که نام او در لیست خطوط هوایی قرار داشته است.

در این حادثه رهبر نظامی گروه مزدوران، دیمیتری اوتکین، افسر پیشین سرویس مخفی روسیه و شماری دیگر از شخصیت‌های برجسته واگنر نیز کشته شدند. علت سقوط به طور رسمی مشخص نشده است. با این حال، بخش‌های زیادی از افکار عمومی روسیه و دولت‌های غربی این گمان را دارند که جت خصوصی پریگوژین به عمد سرنگون شده است.

دو ماه پیش از آن، در ماه ژوئن، پریوگوژین شورشی را علیه ارتش و رهبری روسیه به جریان انداخته بود. در پی این اقدام ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در آن زمان او را "خائن" خطاب کرد. پس از انتشار اولین خبر در مورد مرگ پریگوژین، پوتین از مردی با استعداد صحبت کرد که "مرتکب اشتباهات جدی" شده است.

مقامات کرملین می‌گویند رهبری روسیه در سقوط هواپیما هیچ گونه نقشی نداشته است و خبرهای منتشرشده در این رابطه را تکذیب کرده‌اند. پریگوژین به دلیل انتقاد از فساد و ناتوانی رهبری نظامی در جنگ تهاجمی علیه اوکراین در میان بسیاری از روس‌ها محبوب بود. مزدوران واگنر در اوکراین و همچنین در سوریه و در بسیاری از کشورهای آفریقایی در جنگ‌های داخلی شرکت داشته‌ و دارند.
+19
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  اگر واقعا کشته شده باشه شانس آورده. در عرض چند ثانیه کارش تمام شده. والا تو تصادف اتومبیل و مواد شیمیایی و پرت شدن از پنجره هتل ممکن بود اذیت بشه. در هر صورت باید میرفت. البته احتمال زنده بودن و با تغییر صورت و جراحی پلاستیک زندگی کردنش هم هست.
  1
  5
  یکشنبه ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.