خرید ماده‌ای شیمیایی برای خودکشی؛ مرگ ۸۸ نفر در بریتانیا مورد بررسی قرار می‌گیرد

یورونیوز: اداره مبارزه با جرائم در بریتانیا اعلام کرد در حال تحقیق درباره مرگ ۸۸ نفر در این کشور است که از سایت‌های اینترنتی کانادا ماده‌ای شیمیایی با قابلیت استفاده برای خودکشی خریداری کرده بودند.

به گزارش رسانه‌های بریتانیا اداره مبارزه با جرائم در این کشور در ماه آوریل اطلاعاتی دریافت کرد که نشان می‌داد چند نفر از سایت‌های اینترنتی کانادا ماده‌ای شیمیایی خریداری کرده‌اند.

بررسی‌های بیشتر نشان داد که در مجموع ۲۳۲ نفر در بازه‌ای دو ساله این ماده شیمیایی را از سایت‌های اینترنتی کانادا تهیه کرده بودند. از این تعداد ۸۸ نفر اکنون دیگر در قید حیات نیستند.

اداره مبارزه با جرائم در بریتانیا تاکید کرده که در مقطع کنونی هنوز ارتباط بین مرگ این افراد و ماده شیمیایی خریداری‌شده ثابت نشده است.

مقام‌های کانادا ماه مه سال جاری یک مرد ۵۷ ساله را به اتهام «مشاوره و کمک به خودکشی» بازداشت کرده بودند. فرد مظنون که کنت لاو نام دارد متهم است که به دو نفر برای خودکشی «مشاوره و کمک» ارائه کرده بود.

به گفته پلیس کانادا کنت لاو همچنین متهم است که از چند سایت اینترنتی برای «پخش و تبلیغ» ماده‌ای شیمیایی استفاده کرده بود. بنا به اعلام پلیس کانادا مصرف مقدار مشخصی از این ماده شیمیایی باعث کاهش اکسیژن خون، تنگی نفس و مرگ می‌شود.

مقام‌های کانادا بر این باور هستند که کنت لاو دستکم ۱۲۰۰ بسته پستی به بیش از ۴۰ کشور جهان فرستاده بود. با این حال مشخص نیست که چه تعداد از این بسته‌ها حاوی ماده شیمیایی مورد نظر بود.

به گفته رسانه‌های بریتانیا تحقیق‌های دیگری در همین زمینه در چند کشور از جمله آمریکا، ایتالیا، استرالیا و نیوزیلند در جریان است.
+10
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.