مدیر موزه بریتانیا پس از دزدیده شدن حدود ۲ هزار اثر تاریخی استفعا کرد

یورونیوز: هارتویگ فیشر، مدیر ۶۰ ساله موزه بریتانیا که از سال ۲۰۱۶ میلادی در این مقام بود، روز جمعه از مدیریت این موزه مشهور در جهان استعفا داد.

این تصمیم در پی انتشار اخباری مبنی بر دزدیده شدن حدود ۲ هزار اثر ارزشمند از این موزه انجام شد که یک رسوایی شرم‌آور برای یکی از معتبرترین موسسات فرهنگی جهان محسوب می‌شود.

آقای فیشر از زمان اعلام خبر ناپدید شدن آثار در ماه اوت که قدمت برخی از آنها به قرن ۱۵ قبل از میلاد برمی‌گشت، به شدت تحت فشار بود.

مسئولین موزه روز شنبه ضمن تایید خبر استعفای او، اعلام کردند که برخی از آثار به سرقت رفته نیز پیدا شده‌اند.

گفته می‌شود اشیای دزدیده شده، عمدتا قطعات کوچکی بودند که خیلی در معرض دید قرار نداشتند و در بخش ذخایر موزه نگهداری می‌شدند.

موزه بریتانیا در سال ۱۷۵۳ میلادی تأسیس شده است و در آنجا بیش از هشت میلیون قطعه‌ ارزشمند نگهداری می‌شود؛ از جمله سنگ‌نبشته‌ معروف «روزتا» از دوران مصر باستان که رمزگشایی از خط هیروگلیف‌ را ممکن کرده است و یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های این موزه است.

پیش از این، موزه بریتانیا در اواسط ماه اوت اعلام کرده بود که یکی از کارمندان را در رابطه با همین پرونده اخراج کرده است. پلیس لندن نیز بدون شرح جزئیات، تنها اعلام کرد که در حال بازجویی از مردی در این باره است.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.