تسنیم: سردار «سپاه قدس» به عنوان رئیس کمیته ملی پارالمپیک به پاریس سفر خواهد کرد

سردار غفور کارگریکیهان لندن: در ایران چهارشنبه شب اول شهریور برخی منابع از جمله خبرگزاری «تسنیم» گزارش داده بودند که سردار پاسدار غفور کارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک برای شرکت در نشست سرپرست‌های بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴  روز پنجشنبه دوم شهریور عازم فرانسه می‌شود.

در همین ارتباط گزارش شد که بازدید از استادیوم‌ها و مراکز برگزاری مسابقات و دهکده اقامت ورزشکاران در بازی‌های پاریس ۲۰۲۴ از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای سرپرست‌های کاروان پارالمپیک کشورهای شرکت کننده در این مسابقات است. همچنین ادعا شد که غفور کارگری روز دوشنبه ششم شهریور با سفیر جمهوری اسلامی در پاریس ملاقات می‌کند.

جیسون برادسکی مدیر سیاست‌گذاری سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌‌ای» در توییتی با اشاره به اعلام خبر سفر کارگری نوشت که وی از افسران نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئول فعالیت‌های قفقاز بوده است.
غفور کارگری متولد سال ۱۳۴۱ در شهر اردبیل از فرماندهان سپاه قدس فعال در حوزه قفقاز و آسیای میانه بوده است. وی در آذرماه سال ۱۴۰۱ به عنوان سرپرست تیم‌های پارالمپیک منصوب شد اما  تا پیش از این هماهنگ‌کننده نیروهای سپاه با اعضای نیابتی آن در ترکیه و جمهوری آذربایجان بود.

پاسدار کارگری اوایل خرداد ۱۴۰۲ با حکم ابراهیم رئیسی به عنوان عضو شورای‌ عالی ورزش و تربیت بدنی منصوب شد.

در این میان وبسایت کمیته ملی المپیک روز شنبه چهارم شهریور گزارش داد که شانزدهمین نشست کمیسیون فرهنگی این کمیته با حضور غفور کارگری و همچنین محمود خسروی‌وفا و سید مناف هاشمی رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک برگزار شد. مشخص نیست آیا زمان انتشار این خبر چهارم شهریور است یا این جلسه امروز برگزار شده است.

گفتنی است که غفور کارگری می‌گوید الگوی مدیریتی وی «سردار دل‌ها» (قاسم سلیمانی) است! این در حالیست که اواخر سال ۱۴۰۱ وبسایت آفتاب گزارش داد که کارگری در لیست تحریمی‌های اتحادیه اروپا قرار دارد و نمی‌تواند تیم‌های ورزشی پارالمپیک را در بسیاری از مسابقات برون‌مرزی همراهی کند.

در هر حال هنوز مشخص نیست آیا «سردار غفوری» به عنوان سرپرست کاروان پارالمپیک جمهوری اسلامی به فرانسه رفته یا با این حواشی  قید «پاریس» را زده است.
+2
رأی دهید
-18

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.