چگونه اسپرم ماهی سالمون به جوان‌سازی پوست کمک می‌کند؟

پلی‌دی‌اکسی‌ریبونوکلوئید که از سلول‌های اسپرم ماهی سالمون به دست می‌آید برای بهبود زخم‌ روی پوست و کاهش التهاب مفید است
ایندیپندنت فارسی: جنیفر انیستون فاش کرد که چرا یک بار از اسپرم ماهی سالمون برای ماساژ صورت استفاده کرده است.

این بازیگر ۵۴ ساله، که تصویرش روی جلد شماره پاییزی وال‌ استریت ژورنال منتشر شده است، در مصاحبه‌ای با این نشریه درمورد تجربه‌‌ رسیدگی به پوستش صحبت کرد. او به این نشریه گفت پای جوان‌ به‌ نظر رسیدن که به میان می‌آید، دوست دارد هر چیزی را دست‌کم یک بار در عمرش امتحان کند.

در این مصاحبه، انیستون اعتراف کرد که وقتی یک کارشناس زیبایی به او استفاده از اسپرم ماهی سالمون را برای ماساژ صورت توصیه کرد، تصمیم گرفت همان کار را بکند، با اینکه دقیقا نمی‌دانست چیست.

او درباره پاسخی که به این پیشنهاد ارائه داد گفت: «اول گفتم جدی می‌گویید؟‌ چطور از ماهی سالمون اسپرم می‌گیرید؟» به گفته انیستون، هرچند که او این کار را کرد، بعد از ماساژ تفاوت خاصی در صورتش مشاهده نکرد.

این بازیگر مجموعه فرندز دیگر از اسپرم ماهی سالمون- ماده آرایشی کره‌ای که در آمریکا پرطرفدار شده است- استفاده نکرد، هرچند مطالعه‌هایی نشان داده‌ است که این نوع رسیدگی به پوست برای انواع گوناگون پوست مفید است. مطابق پژوهش‌های منتشرشده در نشریه فارماکوتیکالز در سال ۲۰۲۱، پلی‌دی‌اکسی‌ریبونوکلوئید (PDRN)- که از سلول‌های اسپرم ماهی سالمون به دست می‌آید- برای بهبود زخم‌های روی پوست و کاهش التهاب زخم مفید است.

کلینیک زیبایی رادیانس در بریتانیا می‌گوید که «می‌توان از درمان‌های زیبایی با اسپرم ماهی سالمون برای کمک به درمان لک آکنه، ترک‌های پوستی، و تیرگی (حلقه) زیر چشم استفاده کرد».

انیستون در گفت‌وگو با وال‌ استریت ژورنال اشاره کرد که همچنان هر هفته پپتید [پروتئین‌ بسیار کوچک] تزریق می‌کند که این کار به جلوگیری از آثار پیری کمک می‌کند. او گفت: «معتقدم در آینده این شیوه همه‌گیر می‌شود.»

به نوشته هلت‌لاین، این نخستین بار نیست که انیستون صادقانه درباره استفاده از پپتید صحبت می‌کند. پپتید اسیدآمینه‌ای است که نه‌تنها در محصولات گوناگون مراقبت از پوست وجود دارد، بلکه به‌طور طبیعی در پوست نیز تولید می‌شود.

انیستون از سال ۲۰۲۰ مدیر ارشد آفرینشگری [شرکت] وایتال پروتئینز و از مشتریان علاقه‌مند به پودر پپتیدهای کلاژن این شرکت بوده است. او در آن زمان، هنگام پذیرفتن این نقش جدید، گفت که از سال ۲۰۱۶ مشتری محصولات آن شرکت بوده است.

او در گفت‌وگویی با این برند در ژوییه سال ۲۰۲۲ گفت: «روال معمول من برای مصرف کلاژن این است که پپتیدهای کلاژن وایتال پروتئینز را در فنجان قهوه یا اسموتی صبحگاهی‌ام بریزم- به همین راحتی.»

او تصدیق کرد که این محصول چگونه بیانگر «علاقه همیشگی‌اش به سلامت و تندرستی» بوده است.

او گفت: «می‌دانم این موضوع ممکن است آدم را گیج کند؛ بنابراین، از طریق این کارزار [تبلیغاتی] می‌خواهم راه‌های ساده‌‌ای را نشان بدهم که [با استفاده از آن‌ها] می‌توان کلاژن را در زندگی روزمره جای داد. من آن را به قهوه‌ صبحم اضافه می‌کنم، یک بار هم بعد از ورزش [می‌خورم]، اما هر کسی شیوه خودش را دارد.»

ستاره برنامه صبحگاهی «مورنینگ شو» درباره روش‌های زیبایی‌ای که کوشیده است از آن‌ها پرهیز کند نیز صحبت کرد. او در گفت‌وگو با یاهو بیوتی در سال ۲۰۱۵ درمورد پیری و نگرش صریح خود به این موضوع از جایگاه یک زن هالیوودی صحبت کرد و گفت که هرگز به فکر تزریق [بوتاکس] در صورتش نیفتاده است.

او گفت: «در هالیوود اصراری بر جوان‌ ماندن وجود دارد. به چشم دیده‌ام زن‌ها هر کاری می‌کنند که جوان بمانند. خوشحالم که از اشتباه‌های آن‌ها درس می‌گیرم، چون هیچ گ...ی به صورتم تزریق نمی‌کنم.»

او به انتقاد از تزریق کردن ادامه داد و گفت: «از دیدنشان دلم می‌سوزد. توی دلم می‌گویم وای اگر بدانی این طوری چقدر پیرتر به‌ نظر می‌رسی. آن‌ها تلاش می‌کنند زمان را متوقف کنند، اما تنها چیزی که در آن‌ها می‌بینیم آدمی بی‌اعتماد به‌ نفس است که به خودش اجازه پیر شدن نمی‌دهد.»
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.