اژه‌ای: نباید به‌واسطه دروغ‌هایی که ساخته و پرداخته دشمن است افراد حذف و طرد شوند

 غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییهرادیو فردا: غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی با طرح این ادعا که «دشمن ترفند ایجاد بدبینی را دنبال می‌کند»، گفت «هر کس را می‌خواهیم نصب کنیم، ده تا مطلب برایش درست می‌کنند».

او پیش از این و در پی جنجال افشای کلیپ رابطه جنسی دو مقام جمهوری اسلامی با مردان نیز، در واکنشی تلویحی مدعی شده بود که «دستور کار دشمن» «تخریب اشخاص و نهادهای» جمهوری اسلامی است.

محسنی اژه‌ای که روز پنج‌شنبه، دوم شهریور، در همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب کشور سخنرانی می‌کرد، خطاب به آنان افزود: «دست روی هر کسی می‌گذاری، هرکس را می‌خواهی نصب کنی، ده تا مطلب درست می‌کنند که این این است، ده سال پیش این بوده.»

او به صورت غیرمستقیم مطالبی که به گفته او برای این افراد «درست» می‌شود را تایید کرد و گفت: «بله درست است، اما افراد را طرد‌ نکنیم.»

اژه‌ای در ادامه بدون اشاره به مشکلات سیاسی و فرهنگی و به‌ویژه اقتصادی که خود مقامات جمهوری اسلامی هم به آنها اذعان دارند، مدعی وجود «دشمنی» شد که «امروز بر روی ناامید کردن و ایجاد یأس در مردم و بی‌اعتماد کردن آنها نسبت به کارگزاران نظام متمرکز شده است».
رئیس قوه قضاییه در ادامه به دادستان‌ها توصیه کرد: «نباید به‌واسطه شایعات و دروغ‌هایی که ساخته و پرداخته دشمن است، بدبینی و سوء‌ظن در جامعه ایجاد شود و افراد حذف و طرد شوند.»

این مقام عالی‌رتبه جمهوری اسلامی به طور مشخص نگفته است به چه کسانی اشاره دارد، اما سخنانش در روز پنج‌شنبه یادآور واکنش اوست به جنجال افشای ویدئوهایی از مقامات و افراد نزدیک به حکومت.

کانال تلگرامی رادیو گیلان اوایل مردادماه گذشته با انتشار فایل تصویری از دو مقام حکومتی مدعی شد که غیر از رضا ثقتی، مدیرکل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مهدی حق‌شناس که معاون وقت نهاد «امر به معروف و نهی از منکر» بود، نیز از جمله با باجناق خود رابطه جنسی داشته است.

در واکنش غیرمستقیم و تلویحی به این افشاگری، غلامحسین محسنی اژه‌ای روز دوشنبه ۹ مرداد در نشست شورای عالی قوه قضائیه باز هم با اشاره به «دشمن» گفت: «شاهدیم که هر روز یک شایعه را برای شخصیتی درست کرده و آن را نشر می‌دهند و با عملیات روانی درصدد سرگردان کردن مردم هستند.»

به ادعای او، «هدف دشمن از این اقدامات، ایجاد شبهه و تفرقه میان مردم و مسئولان و قواست».

انتشار ویدئوهای مقامات حکومتی، به‌ویژه از دو نفری که خود مدت‌ها از مسئولان تحمیل قوانین حکومتی بر زندگی خصوصی مردم بودند در همان روزهای آغازین به عنوان نمونه‌ای از ریاکاری ریشه‌دار در نظام حاکمیتی ایران در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مطرح شد و بازتاب بین‌المللی هم داشت.

پس از چند روز سکوت مقام‌ها و دستگاه‌های حکومتی در مورد انتشار فیلمی از «رابطه جنسی» دو مرد که گفته می‌شود یکی از آن‌ها رضا ثقتی، مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان و مؤسس کارگاه حجاب و عفاف، است، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با انتشار اطلاعیه‌ای، اعلام کرد این پرونده برای «رسیدگی‌ دقیق به دستگاه قضا ارجاع شده»، اما انتشار این فیلم نباید سبب «تضعیف جبهه فرهنگی پرافتخار انقلاب اسلامی» توسط «بدخواهان و معاندین» شود.
+0
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این پفیوز جنایتکار ، علناً داره فساد در بدنه حکومت را عادی و حتی قابل تقدیر میدونه که مثلاً ، لواطکار و دزد و اختلاس گر و جنایتکاران فاسد حکومتی رو نباید طرد کرد !! چون خودش هم بطور یقین از نوجوانی در داخل بشکه های حوزه تمرین میکرده واسه این روزها ، تا امروز که یک مفسدفی الارض به معنی کامل هست !!
  0
  28
  ‌پنجشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  دقیقا از کوزه همان طراود که در درونش میباشد :مگر انتظار دیگری میشه داشت ؟جهت حفظ قدرت !!! سیاست اسلامی لازم الاجرا میباشد .
  0
  12
  جمعه ۰۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.