اطلاعات پرواز هواپیمای پریگوژین که در طی ۳۰ ثانیه‌ سرنشینانش را به کام مرگ کشید

یورونیوز:  بر اساس داده‌های ردیابی پرواز، هواپیمای جت «اِمبرائر لِگِسی ۶۰۰» که گمان می‌رود یوگنی پریگوژین، فرمانده گروه مزدور واگنر را در روز چهارشنبه با خود به کام مرگ کشید؛ هیچ نشانه‌ای مبنی بر وجود ایراد فنی نداشته است، تا اینکه در ۳۰ ثانیه پایانی پرواز دچار کاهش ارتفاع شدید شده و سقوط می‌کند.

روساویاتسیا، آژانس هوانوردی روسیه اعلام کرد که پریگوژین، شخصی که در ماه ژوئن شورش ناکام علیه مسکو را رهبری کرد، یکی از ۱۰ سرنشین این هواپیمای سرنگون شده بود.

به گفته وزارت شرایط اضطراری روسیه، این هواپیما از مسکو به سمت سن‌پترزبورگ در حال حرکت بود که در نزدیکی روستای «کوژنکینو» در منطقه «تِوِر» سقوط کرد.
سقوط با نوک دماغه
به گفته «یان پچنیک» از وبگاه سوئدی «فلایت رادار ۲۴» که موقعیت پروازهای مسافربری را به صورت زنده و بر روی نقشه نمایش می‌دهد؛ این هواپیما در ساعت ۱۵:۱۹ به وقت گرینویچ، یک «حرکت رو به پایین عمودی ناگهانی» داشته است. بطوریکه در مدت تقریبی۳۰ ثانیه، این هواپیما بیش از ۸ هزار فوت از ارتفاع ۲۸ هزار فوتی کاهش ارتفاع داده و سقوط می‌کند.

پچنیک گفت: «هر اتفاقی افتاده باشد، خیلی سریع بوده است. به هر علتی هم که باشد، آن‌ها احتمالا بعد از آن در حال دست و پنجه نرم کردن (با هواپیما) بوده‌اند»؛ اما تا قبل از کاهش ارتفاع چشمگیر آن، «هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه مشکلی در این هواپیما وجود داشته باشد» مشاهده نشده است.

ویدئویی نشان می‌دهد که این هواپیما به سرعت در حال سقوط است؛ طوری که دماغه آن تقریبا مستقیم به سمت پایین بوده و ستونی از دود در پشت آن دیده می‌شود.

بازرسان روسی تحقیقات جنایی خود در این زمینه را آغاز کرده‌اند. برخی منابع ناشناس به رسانه‌های روسی گفتند که معتقدند هواپیما توسط یک یا چند موشک زمین به هوا سرنگون شده است. این موضوع هنوز مورد تایید قرار نگرفته است.

شرکت هواپیماسازی برزیلی «اِمبرائر» اعلام کرده است که در سال های اخیر هیچگونه خدمات یا پشتیبانی به این هواپیمای ۱۳ سرنشینه ارائه نکرده است. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که از تحریم‌های بین‌المللی اعمال شده علیه روسیه تبعیت کرده است.

یک منبع مطلع گفت که این جت لوکس در «فلایت رادار ۲۴» با شناسه RA-02795 ثبت شده است و این بدان معنی است که این همان هواپیمایی است که پریگوژین پس از شورش ناکامش با آن به بلاروس پرواز کرد.

براساس ردیابی آنلاین «فلایت رادار ۲۴»، آخرین موقعیتی که قبل از سقوط از این هواپیما به ثبت رسیده در ساعت ۱۵:۱۱ بوده است. پارازیت یا تداخلات ارتباطی در منطقه احتمالا باعث شده تا جمع آوری اطلاعات موقعیت مکانی بیشتر این هواپیما با کندی مواجه شود.

با وجود این، سایر داده‌ها در ۹ دقیقه آخر پرواز موجود است. بر این اساس، «فلایت رادار ۲۴» گفت که در ۳۰ ثانیه آخر تا پیش از سقوط نهایی و فاجعه بار، این جت چندین بار صعود و فرودهایی به طول چند هزار فوت داشته است. آخرین اطلاعاتی که «فلایت رادار ۲۴» در مورد این جت دارد مربوط به ساعت ۱۵:۲۰ می‌شود.
+27
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران

  از این هواپیما ها از کجا برای استفاده سران رژیم میشه خرید؟
  5
  60
  ‌پنجشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  این شخص در بلاروس تبعید بوده و نمی توانسته از کشور خارج شود . چطور از مسکو پرواز کرد ؟ اخبار روسیه شبیه اخبار خبرگزاریهای ایران دروغ شاخدار است .
  4
  25
  ‌پنجشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.