پرستار بریتانیایی متهم به قتل عمد هفت نوزاد، به حبس ابد محکوم شد

چهره لوسی لتبی، سمت راست در گزارش تلویزیونی بریتانیارادیو فردا: یک پرستار بخش زایمان که به قتل هفت نوزاد تحت مراقبت خود و تلاش برای کشتن شش نوزاد دیگر در بیمارستانی در شمال بریتانیا متهم بود، روز دوشنبه به حبس ابد محکوم شد.

قاضی این پرونده، این پرستار را که لوسی لِتبی نام دارد، فردی «سنگدل، ظالم و حلیه‌گر» توصیف کرد که با «شرارتی در مرز سادیسم» این نوزادان را به قتل رسانده و افزود که حکم حبس ابد برای این فرد، قابل تخفیف یا بخشش نخواهد بود.

لوسی لتبی ۳۳ ساله متهم است که به مدتی بیش از یک سال، نوزادان را با تزریق هوا به درون رگ‌ها، مسموم کردن آنها با انسولین و شیر دادن اجباری، بیمار و بعضاً نابینا کرده و باعث مرگ آنها شده است.

او پس از کشتن این نوزادان، برای آنها گریه می‌کرده و برای والدین یادگاری‌هایی می‌ساخته و اجساد نوزادان را شسته و به آنها برای مراسم دفن لباس می‌پوشانده است.

قربانیان او که نام‌شان اعلام نشده و در دادگاه تنها با حروفی مانند کودک «اِی» و کودک «بی» از آنها یاد شده، بین ژوئن ۲۰۱۵ تا ژوئن ۲۰۱۶ در بخش زایمان بیمارستان «کُنتس آف چستر» در شمال غربی انگلستان جان باخته‌اند.

پزشکان این بیمارستان از اکتبر ۲۰۱۵ نگرانی‌هایی را در مورد عملکرد این پرستار به مدیران گزارش کرده بودند اما این پزشکان به روزنامه گاردین گفتند که مدیران در مورد رسیدگی به این موضوع «اهمال کردند».

پلیس سرانجام در ژوئیه ۲۰۱۸ این پرستار را در خانه‌اش دستگیر کرد و محققان دریافتند که لِتبی پس از انجام قتل‌ها، هزاران جستجوی آنلاین برای کسب اطلاعات در مورد والدین این نوزادان انجام می‌داده است.

آنها همچنین یادداشتی در خانه او یافتند با این مضمون که «من آنها را عمداً کشتم زیرا آن‌قدر خوب نیستم که بتوانم از آنها مراقبت کنم.»
به‌جز هفت کودک کشته‌شده توسط او، این پرستار به شش نوزاد دیگر نیز تزریقاتی انجام داده و والدین آنها خبر می‌دهند که این نوزادان اکنون معلول شده‌اند.

لوسی لتبی روز دوشنبه با استفاده از بندی در قانون بریتانیا، از حضور در جلسه صدور حکم در دادگاه و مواجهه با والدین قربانیان خودداری کرد.

سیاستمداران و مدافعان قربانیان در این روز از نخست‌وزیر بریتانیا خواستند تا تغییراتی در قانون بدهد تا مجرمان از این پس مجبور به حضور در جلسه صدور حکم خود شوند.

نیکلاس جانسون، دادستان این جلسه گفت در حکم حبس ابد برای لتبی به دلیل «رفتار سادیستی» و جنایات از پیش برنامه‌ریزی شده هیچ تخفیفی ممکن نخواهد بود و بن مایرز، وکیل مدافع این پرستار نیز با اعلام این‌که موکلش همچنان خود را «بی‌گناه» می‌داند گفت هیچ موردی را نمی‌تواند در دادگاه اضافه کند که بتواند مجازات لتبی را کاهش دهد.

قاضی دادگاه گفت که «هیچ‌کس جز لتبی نمی‌داند که انگیزه او از این کار چه بوده است.»، اگرچه برخی از والدین تئوری‌هایی را در این باره در دادگاه مطرح کردند، ازجمله این‌که «او می‌خواسته نقش خدا را بازی کند. او در زندگی‌اش به توجه، ابراز وجود و جلب همدردی نیاز داشته یا این‌که می‌خواسته نامش باقی بماند.»

لوسی لتبی چهارمین زن در تاریخ بریتانیا است که برایش حکم حبس ابد صادر شده است.
+12
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  HosseinG - ژنو، سوییس
  خوب بخاطر اینکه شما اروپاییا روانی هستید جای تعجب نیست
  3
  3
  ‌چهارشنبه ۰۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.