احضار یک کارآفرین در اراک به اتهام «تحریک مردم به جنگ و کشتار یکدیگر»

حمیدرضا نجفی، کارآفرین و فعال مدنی اهل اراکصدای آمریکا: در ادامه فشارها بر فعالان مدنی در ایران در آستانه سالگرد کشته شدن مهسا امینی، یک منبع مطلع به صدای آمریکا گفت که حمیدرضا نجفی، کارآفرین اهل اراک، پس از احضار و مراجعه به دادسرای این شهر، با وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

بنا بر مستندات رسیده به صدای آمریکا، حمیدرضا نجفی، کارآفرین و فعال مدنی در استان مرکزی، ۲۵ مرداد با مهلت «پنج روزه» برای «دفاع از اتهام انتسابی» به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اراک احضار شد.

بر اساس این گزارش، حمیدرضا نجفی که پیش از این نیز با پرونده قضایی مواجه شده است، این بار به «اغوا یا تحریک مردم به جنگ و کشتار با یکدیگر به قصد بر هم زدن امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» متهم شده است.

به گفته منبع آگاه، او روز یک‌شنبه پس از مراجعه به شعبه چهارم بازپرسی دادسرا، «با وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

این منبع مطلع به صدای آمریکا گفت که «در این روزها» و با نزدیک شدن به سالگرد اعتراضات سراسری، پرونده‌ای دیگر برای این فعال مدنی که به عنوان «کارآفرین برتر و تولیدکننده» شناخته می‌شود، تشکیل شده است.

حمیدرضا نجفی پیش از این نیز به «نشر اکاذیب» و «تبلیغ علیه نظام» متهم شده و در تیر ماه در پرونده‌ای مشترک با محمد نجفی وکیل زندانی، برای «آخرین دفاع» به بازپرسی دادسرای اراک فراخوانده شده بود.

این فعال مدنی همچنین پیش از این با انتقاد از سیاست‌های حکومتی، گفته است که «تنها راه» برای رسیدن به «ایرانی آباد و آزاد»، «عبور از جمهوری اسلامی است.»
 حمیدرضا نجفی،‌ فعال مدنی: برای ایرانی آباد و آزاد، ‌تنها راه عبور از جمهوری اسلامی است
+24
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان
  آخه بنده خدا اینها که نیومدن آباد کنن ! اگر قرار به آبادانی بود که خوب شاه بیچاره رو بر علیه ش شورش راه نمینداختند و پخمه ترین و عقب افتاده ترین و بیسوادترین قشر جامعه رو به ما تحمیل نمیکردند ! شما هنوزم متوجه نیستی دوست من. اینها ماموریت دارن که خراب کنند. لطفا اینو بفهم
  0
  10
  ‌سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  elnazpishu - لندن، انگلستان
  تازه فهمیدی تفکر تولید وجود نداره؟. اصلا مگه آخوند جز جفنگ و اراجیف تولید دیگه ای داره که بخواد از تولید حمایت کنه. مردمی که اقتصادشان با تولید و دسترنج خودشان و نه با کثافتکاری و بورس بازی و حقه بازی بچرخذ سرشان را بالا میگیرند و توی دهن آخوند میزنند. راه حکومت بر این ملت برای آخوند تحقیر و بیچاره کردن آنهاست. تاجایی که خود را لایق حکومت اخوند بدانند و این فلاکت را بپذیرند!
  0
  2
  ‌سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.