معرفی اولین مدل الکتریکی لامبورگینی

لامبورگینی لانزادور، اولین مدل الکتریکی لامبورگینی«سفینه» لامبورگینی
بی بی سی: لامبورگینی در حاشیه جشنواره خودروهای کلاسیک در شهر مانتری در ایالت کالیفرنیا، کانسپتی به نام لانزادور (Lanzador) رونمایی کرد که قرار است مبنای ساخت اولین مدل الکتریکی این کارخانه باشد.

لامبورگینی در حال حاضر دو مدل اسپرت و یک شاسی‌بلند در محصولاتش دارد و لانزادور ترکیبی از این دو است. این ماشین در سال ۲۰۲۸ به عنوان چهارمین مدل خودروساز ایتالیایی به بازار عرضه خواهد شد.

میتجا بورکرت (Mitja Borkert)، مدیر طراحی لامبورگینی می‌گوید در طراحی لانزادور از سفینه‌های فضایی و مدل‌های گذشته کارخانه الهام گرفته شده است. به گفته او این کانسپت علاوه بر اولین مدل الکتریکی لامبورگینی، نمایی از مدل‌های آینده کارخانه را هم نمایش می‌دهد.
لامبورگینی لانزادور در شهر مانتری در ایالت کالیفرنیا رونمایی شدلانزادور برای چهار سرنشین جا دارد و علاوه بر جای بار در پشت‌ صندلی‌های عقب، یک صندوق هم در جلو دارد. ماشین دو نمایشگر دارد که یکی روبروی راننده و دیگری روبروی سرنشین کنار راننده است. یک کنسول با ارتفاع زیاد بین دو صندلی جلو است که دکمه‌های کنترل حالت رانندگی و روشن کردن ماشین روی آن است و زیر کنسول فضایی برای قرار دادن وسایل کوچک تعبیه شده است. لامبورگینی برای ساخت بخش‌هایی از اتاق از مواد بازیافتی استفاده کرده تا نشان دهد در تولید مدل‌های آینده‌اش به حفظ محیط زیست بیشتر توجه خواهد کرد.

اطلاعات فنی دقیقی از لانزادور منتشر نشده است. استفان وینکلمن، مدیر لامبورگینی می‌گوید مهندسان کارخانه در دو سال آینده ترکیب ایده‌آل قدرت و مسافتی که ماشین با هر بار شارژ حرکت می‌کند را تعیین خواهند کرد. ماشین دو موتور الکتریکی دارد که به گفته آقای وینکلمن قدرتش بیش از یک مگاوات خواهد بود که معادل حدود ۱۳۵۰ اسب بخار است. او همچنین می‌گوید مسافتی که ماشین با هر بار شارژ حرکت می‌کند بیشتر از ۳۰۰ مایل (۴۸۲ کیلومتر) خواهد بود.
لامبورگینی لانزادور، اولین مدل الکتریکی لامبورگینیلامبورگینی لانزادور، اولین مدل الکتریکی لامبورگینیروند الکتریکی شدن صنعت خودرو برای لامبورگینی چالشی بزرگ است. محصولات این شرکت به موتورهای بنزینی دوازده سیلندر و ده سیلندر پر سر و صدا مشهورند و استفاده از موتورهای الکتریکی بی‌صدا بخشی از هویت کارخانه را از بین می‌برد. این شرکت پروژه ساخت اولین مدل الکتریکی‌اش را دو سال پیش آغاز کرده و می‌گوید لانزادور را پنج سال زودتر از تولید نمایش داده تا مشتریان را برای این تغییر بزرگ آماده کند. آقای وینکلمن در پاسخ به خبرنگاران گفت که مهندسان شرکت در حال بررسی راه‌حل‌های مختلف برای حفظ صدای مشهور موتورهای لامبورگینی در محصولات الکتریکی کارخانه هستند.

امسال شصتمین سال تاسیس لامبورگینی است. این شرکت اعلام کرده که در شش ماه اول سال ۲۰۲۳، پنج هزار و ۳۴۱ دستگاه ماشین فروخته که رکورد تازه‌ای برای کارخانه است. شاسی‌بلند اوروس و مدل اسپرت اوراکان پرفروش‌ترین مدل‌های شرکت است و لامبورگینی می‌گوید هر دو مدل به طور کامل پیش‌فروش شده‌اند و دیگر برای آنها سفارش نمی‌گیرد.
+3
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  من از طرف سازمان اتوموبیل برقی دارم . واقعا سردرد است و در ورزهای گرم و با رانندگی با سرعت کم می توانید 70 تا 80 درصد از کیلومتر اعلام شده برانید اما در زمستان آن به 60 درصد می افتد و اگر خواستید مسافت دوری را رانندگی کنید همیشه باید استرس پیدا کردن مکان های شارژ را داشته باشید که اکثر آنها خراب هستند و کار نمی کنند. ایده بسیار آشغالی است و هزینه داشتن ماشین برقی خیلی بیشتر از ماشین های معمولی است.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.