مردی در آمریکا مغازه‌داری را به خاطر پرچم «پراید» به قتل رساند

بی بی سی: پلیس می‌گوید یک مغازه‌دار زن در ایالت کالیفرنیا که پرچم رنگین کمان «پراید» (افتخار به همجنسگرایی) را پشتِ درِ مغازه‌اش آویزان کرده بود، در پی اعتراض مردی به این پرچم به دست او کشته شده است.

جسد لورا اَن کارلِتون، ۶۶ ساله، روز جمعه در فروشگاهش «مَگ پای» در شهر «سیدار گلِن» در جنوب کالیفرنیا پیدا شد درحالی که به ضرب گلوله کشته شده بود.

یک مظنون که پای پیاده از صحنه گریخت در آن مجاورت درحالی که گفته می‌شود هنوز مسلح بود به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

پال فِیگ، کارگردان هالیوود، با انتشار عکسی از خود و خانم کارلِتون، او را یک «دوست عالی» توصیف کرد.

پلیس گفت که مظنون پیش از کشتن خانم کارلتون با زبانی تحقیرآمیز درباره پرچم رنگین کمانی که پشت در فروشگاه او آویزان بود صحبت کرد.

اداره کلانتری-پزشکی قانونی بخش (کانتی) سن برناردینو کالیفرنیا گفت که ماموران سپس مظنون را که به یک سلاح کمری مسلح بود پیدا کردند.

در این مقطع «یک رویارویی مرگبار اتفاق افتاد و مرگ مظنون اعلام شد.»

پال فِیگ - که به خاطر فیلم‌هایی مثل «برایدزمِید»، «فریکس» و سریال تلویزیونی «گیکس» معروف است - گفت که دوست او به خاطر پاره کردن پرچم رنگین کمان به مظنون اعتراض کرد که با تیراندازی او روبرو شد.

او در پستی در اینستاگرام ضمن همدردی عمیق با خانواده خانم کارلتون و جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌کیو+ گفت که دوست او «لوری متحد واقعی این جامعه بود.»

ال‌جی‌بی‌تی‌کیو+ به اقلیت‌های جنسی و جنسیتی شامل همجنسگرایان، دوجنسگرایان، افراد ترنس و بیناجنسی گفته می‌شود.

آقای فِیگ نوشت: «این عدم بردباری باید تمام شود. هر کسی که علیه جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌کیو+ از زبان نفرت‌آلود استفاده می‌کند باید تشخیص دهد که کلمات اثرگذارند، و سخنان آنها می‌تواند باعث خشونت علیه آدم‌های بیگناهی شود که هم‌نوعان خود را دوست دارند.»

گروه محلی «لِیک اَروهِد ال‌جی‌بی‌تی» گفت که این حادثه «روزی خیلی غم‌انگیز» برای ناحیه است و خانم کارلتون «از دوستان و حامیان» آنها بود که «فقدان او به شدت» احساس خواهد شد.

این گروه در پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت او «درحالی به قتل رسید که از پرچم‌های ال‌جی‌بی‌تی‌کیو+ در مقابل فروشگاهش دفاع می‌کرد.»

«لوری بخشی از جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌کیو+ نبود اما وقت خود را صرف کمک به افراد این جامعه و دفاع از آنها می‌کرد.»
+14
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  جای بسی‌ تاسف است که در روزگار کنونی، واژه‌هایی‌ که بسیار تبارمند و بامفهوم هستند، توسط برخی‌ گروه‌های منحرف -که دایم هم انحراف‌شان را می‌خواهند گسترش دهند- به افتضاح کشیده می‌شوند. / چندی پیش مستندی راجع به شیرها دیدم. / واژه‌ی انگلیسی *پراید* که در تمام زبان‌ها نیز با همین گویش تلفظ می‌شود، به‌معنای یک گروه(گله) شیر است (باهم فامیل هستند)، که معمولا از دو یا چند خانواده‌ی شیر که از دو یا چند شیر ماده همراه با شوهران‌شان و بچه‌های‌شان است تشکیل شده است (تعدادشان در کل، از ۷-۱۲ عدد تا نهایت ۳۰-۴۰ عدد شیر است). نکته این‌جاست که این اتحاد فامیلی سبب می‌‌شود که اگر یک شیر ماده بمیرد، آن گاه شیر ماده‌ی دیگر، که خواهر اوست، به بچه‌های خواهر فوت‌شده‌اش شیر می‌دهد و با همکاری شوهر خود و شوهر خواهرش، از بچه‌های هر دو یا سه خانواده‌ی شیری‌شان حفاظت و نگهداری می‌کنند. اما اگر شیر‌ خواهر زنده باشد و بچه‌های او -هنگام شیر‌دهی‌- نزد شیر ماده‌ی دیگر، یعنی نزد خاله‌ی خود برای غذا خوردن بیایند، آن‌گاه شیر‌ خاله، خواهرزاده‌های‌اش را می‌راند تا فقط به بچه‌های خود شیر دهد، چراکه آن‌ها مادر خود را دارند.
  8
  4
  ‌سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  توفیق - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  خیلی‌ دو پهلو نوشته این. میشه لطفا توضیح بدی که منظورت کدوم گروه منحرف هست که میخوان انحرافشون رو گسترش بدن؟ اینجا خر مذهبی‌های احمق مردم رو تحریک می‌کنن و نتیجه‌اش هم قتل یک آدم مهربون شد. حدس میزنم منظور شما همون خر مذهبی‌ها باشن، درسته؟
  2
  1
  ‌سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  دمش گرم. کارش ذرات بوده
  3
  2
  ‌سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ...کارش درست بوده
  3
  2
  ‌سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  توفیق - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  گرامی‌، اپتدا اینکه، قتل و کشت‌و‌کشتار، جنایت به‌شمار می‌آید و محکوم است و کار آن شخص که مغازه‌دار را کشته بسیار ناپسند است. دیگر اینکه، هم دگم‌ها~(خر مذهبی‌ها) و هم چنین گروه‌هایی‌ که هم‌جنس‌گرایی را رواج و یا به‌حالت آشکارانه از آن طرفداری می‌کنند، کارشان انحرافی و گسترش انحراف اخلاقی‌ست. قبل نیز گفته بودم، اینکه دو شخص که گرایش غیر نورم دارند بخواهند باهم باشند، باشند، اما نباید چنین مکتب‌های انحرافی را با ایجاد تظاهرات و پرچم و نصب آن در مکان‌های عمومی‌، گسترش دهند. هیچ گروهی در دنیا، برای نهاد خانواده و همچنین ازدواج بین زن و مرد، نه پرچم ساخته و نه راهپیمایی تبلیغاتی و غیره انجام داده، چون ازدواج زن و مرد، امری طبیعی و کاملا پسندیده است، اما این افراد که هم‌جنس‌گرایی را تبلیغ می‌کنند، خودشان هم می‌دانند که کارشان غیر‌طبیعی‌ست، پس برای همین، با مظلومنمایی‌ و به بهانه-ی احقاق حق خود، دست به دامن پرچم و کارناوال و امثال آن می‌شوند. باز‌هم می‌گویم، دو شخص که گرایش غیر نورم دارند و بخواهند باهم باشند، در خلوت خود با هم باشند، فقط بدون تبلیغات و انجام روابط در اذهان عمومی‌.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۰۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.