فرهیختگان: زن محجبه آغازگر درگیری در نارنجستان شیراز بود، فیلمهای دوربین مداربسته را منتشر کنید

دویچه وله:روزنامه فرهیختگان نوشته شروع‌کننده درگیری فیزیکی در نارنجستان، زن حامی حجاب اجباری بوده است.
پس از انتشار خبر صدور حکم شلاق و تبعید برای مردی که در نارنجستان شیراز با یک زن مداخله‌گر حامی حجاب اجباری درگیر شده بود، حال روزنامه فرهیختگان جزییات تازه‌ای از این واقعه را منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش، برخلاف ادعای مقامات قضایی، شروع‌کننده هتاکی و درگیری نه این مرد بلکه زن مداخله‌گر حامی حجاب اجباری بوده است.

حتی گفته شده زنان گردشگری که مورد هتاکی این زن قرار گرفته‌اند کاملا بدون حجاب اجباری نبودند بلکه تنها روسری آنها کمی عقب رفته بود؛ اما این زن مداخله‌گر چندبار زبانی به آنها تذکر می‌دهد و وقتی آنها به خواسته او برای "درست کردن حجابشان" عمل نمی‌کنند، زن مداخله‌گر سعی می‌کند روسری یکی از آنها را خودش جلو بکشد و سرانجام به این زن مشت می‌زند.

در ادامه، همسر زنی که بر اثر این مشت، به زمین افتاد، مداخله می‌کند اما زن چادری به او هم مشت می‌زند و فحاشی می‌کند و اینجاست که مرد با زن مداخله‌گر درگیر می‌شود.

فرهیختگان نوشته دوربین‌های مداربسته نارنجستان تمام این واقعه را ضبط کرده و مردم خواهان انتشار این فیلم هستند.

روز شنبه ۲۸ مرداد رئیس کل دادگستری استان فارس از صدور حکم برای این مرد که در حقیقت از همسرش دفاع کرده بود، خبر داد. به گفته این مقام قضائی، این فرد "به تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری، دو سال تبعید و در مجموع ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی بدل از حبس به لحاظ توهین، ضرب و جرح و ایجاد مزاحمت برای بانوی آمر به معروف" محکوم شده است.

خانواده‌ای که مورد حمله زن مداخله‌گر حامی حجاب اجباری قرار گرفته‌اند از زاهدان به شیراز رفته بودند و آنطور که فرهیختگان نوشته قصد شکایت از این زن را دارند.
+73
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  اسلام علیکم یا جنگل حیوانات لشیعی الصفوی
  0
  1
  ‌سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.