حذف دو رشته مجسمه‌سازی و سینما از فهرست دانشگاه هنر در دفترچه انتخاب رشته کنکور

رادیو فردا: کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور از حذف دو رشته مجسمه‌سازی و سینما از فهرست دانشگاه هنر در دفترچه انتخاب رشته کنکور بدون هیچ اطلاع قبلی خبر داده است.

رسانه این فعالان دانشجویی با یادآوری این که دانشجویان این دو رشته بیشترین مشارکت را در اعتراضات سال گذشته داشته‌اند و تعداد زیادی از دانشجویان و اساتید این رشته‌ها تعلیق و محروم شده‌اند، این اقدام سازمان سنجش را نشانه عزم مقامات برای «حذف» کامل این دو رشته دانسته‌اند.

اکانت «حرفه: هنرمند» نیز در شبکه ایکس (توئیتر سابق) نوشته با توجه به مشارکت دانشجویان رشته مجسمه‌سازی دانشگاه هنر در تحصن‌های همزمان با اعتراضات سال گذشته، پیش از این «شایعاتی» درباره تصمیم مدیران برای حذف کامل آن وجود داشت که حالا مشخص شده درست بوده‌اند.

این خبر در همین شبکه اجتماعی با واکنش‌های گسترده مواجه شده است، اما مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم هنور درباره دلایل این اتفاق توضیحی نداده‌اند.

در جریان اعتراضات سراسری سال ۱۴۰۱، دانشگاه‌های ایران یکی از کانون‌های اصلی اعتراضات بود و در ماه‌های گذشته، علاوه بر اعمال محدودیت‌های گسترده علیه دانشجویان، محدودیت‌هایی نیز علیه استادان حامی اعتراضات و دانشجویان وضع شده است.
+2
رأی دهید
-13

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.