(ویدیو) پلمب و دستگیری مشاور املاکی که خانه ۵ میلیاردی را به نام یک سگ سند زد

در روزهای اخیر ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که خبر از خرید یک خانه ۵ میلیاردی توسط یک زوج به نام سگشان «چستر» می‌داد. این ویدئو با واکنش های زیادی از سوی کاربران روبه‌رو شد و انتشار گسترده آن موجب شد تا مقامات قضایی دستور پلمب این دفتر مشاور املاک و بازداشت بنگاه‌دار را صادر کنند.

در ویدئویی مربوط به سه شنبه ۲۴ مرداد که اولین بار توسط یک مشاور املاک در شمال تهران منتشر شد، شاهد به نام زدن سند یک خانه پنج میلیاردی در منطقه پونک به نام یک سگ بودیم. آن‌طور که فرد مشاور املاک در ویدئو می‌گوید، این زوج وارثی ندارند و به همین دلیل تصمیم گرفتند خانه گران‌قیمت خود را به نام «آقا چستر» سند بزنند.

این اقدام اگرچه در بسیاری از نقاط جهان رواج دارد اما به نظر می‌رسد اولین بار است که در کشور رخ می‌دهد و باعث ورود مراجع قضایی به ماجرا شده است.

در این راستا معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد دفتر مشاور املاکی که اقدام به عقد قرارداد «فاقد اعتبار» برای یک واحد آپارتمانی کرده بود با دستور قضایی پلمب و فرد مشاور املاک بازداشت شده است.
رضا تبار این اقدام را «قبح شکنی از ارزش های اخلاقی جامعه» و پلمب این دفتر املاک را در جهت «حفظ حقوق شهروندان» خواند و گفت: «اقدام این دفتر مشاور املاک ضمن اینکه از حیث قانونی و حقوقی فاقد وجاهت و اعتبار بوده، سبب جریحه‌دار شدن احساسات انسانی جامعه نیز شده است.»

معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین از لغو مجوز این مشاور املاک خبر داد و گفت: «اقدام این مشاور املاک درخصوص موضوع یادشده، ضرورت بررسی صلاحیت‌های شغلی این فرد را محرز می‌سازد و بر همین اساس، پرونده این شخص از حیث چگونگی احراز شرایط تصدی مشاور املاک در صنف مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و اقدام قانونی برای سلب صلاحیت وی صورت می‌گیرد.»

در دنیا حیوانات خانگی ثروتمند زیادی وجود دارند؛ از ثروتمندترین سگ جهان به اسم گانتر با نژاد ژرمن شپرد که ۸۰ میلیون دلار از صاحب خود به ارث برد و اکنون صاحب ۳۰۰ میلیون پوند ثروت است، تا گربه تیلور سوئیفت که با ثروت تخمینی ۹۷ میلیون دلار، سومین حیوان خانگی ثروتمند جهان نام گرفته است.
+44
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  تو ایران از برکت عسلام عزیز حتی حق نداری باد معده تو تخلیه کنی، برای همین هم ممکنه جرم هنجار شکنی و لطمهً بو دار به عنقلاب و حزب الله بهت می بدن و ممکنه حتی تا چند سال هم توالت رفتن برات ممنوع بشه.😂 . یه مشت الاغ شدن صاحب مملکت، بابا یارو مالشه دوستداره اصلا بریزه تو توالت بشما چه مربوط اخه، اگر از دزدی و. کار خلاف بدست اورده که باید به اون مسیًله رسیدکی بشه در غیر اینصورت بکسی ربطی نداره که با پولش چکار می کنه.
  11
  32
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  چستر مگه با آقازاده های مسئولین حکومت فرقی دارد ؟ البته مسلماً فرق می کند چرا که هم از نظر شخصیت و هم تربیت مسلماً چستر بر به اصطلاح آقازاده ها کاملاً برتری دارد و مسلماً بسیار بی آزارتر است ،بنابراین هرنهادی یا فردی که جلوی این معامله را گرفته از مدفوع چستر هم کمتر است.
  9
  39
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  این موضوع یک دروغ بود برای اینستا گرام درست کرده بودند هیچ چیز رو نمی‌شه باور کرد دیگه همه دنبال بازدید زیاد و پول در آوردن هستند
  5
  8
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  این پفیوز را باید ‌بی ملاحظه آتیش زد. نم خودش اون صیغه کیلویی و هم شوهر هر دو یعتی اون سگ. ملت تو ایران بچه میفروشند اینو شنیدن این بی هویتهای
  5
  4
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  بابا طاهر چه خوب میگوید:(اگر دستم رسد بر چرخ گردون --- ا زاو پرسم که این چین است و آن چون)---(یکی را میدهی صد ناز و نعمت ---- یکی را نان جو آلوده در خون! چون صحبت از سگ شد فرق را ببین. یک سگ اینطوری تی تیش مامانی می شود، ولی ما سگ داریم ولگرد،پاچه بگیر فقط واق واق شدن از سگییت نصیبان شده. من فوبی سگ دارم چون پاچه ام را چندبار گرفته. امیدوارم سگی پاچه ام را دیگر نگیرد.
  2
  8
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  *fanoos* - ایران، ایران
  این زوج برای سگشون یه خونه ۵میلیاردی گرفتن!. قطعا به ما ربطی نداره اصلا دوس داشتن پولشو آتیش بزنن. ولی تو این اوضاع اقتصادی مملکتمون که تقریبا هممون باهاش درگیریم، حداقل کاری که  این خانوم و آقا انجام میتونستن بدن، این بود که این فیلم مسخره رو منتشر نکنن که یه عده با دیدنش کلی حسرت بخورن. خیلیا یه عمر دویدن وُ نمیتونن خونه بخرن که هیچ، تو پرداخت اجاره خونه هم مشکل دارن. اندکی ‎شعور!.
  0
  11
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.