قتل سارا شریف ۱۰ ساله در بریتانیا؛ تلاش پلیس پاکستان برای پیدا کردن پدرش

پلیس می‌گوید جراحات به بدن سارا شریف در دوران طولانی وارد شده استبی بی سی: پدر، نامادری و عموی سارا شریف، دختری ۱۰ ساله که جسدش در خانه‌ای در ووکینگ در نزدیکی لندن پیدا شده، به اتهام قتل تحت تعقیب پلیس بریتانیا قرار گرفته‌اند.

جستجوی جهانی برای عرفان شریف، پدر سارا، همسرش بیناش بتول ۲۹ ساله و برادرش فیصل مالک ۲۸ ساله در جریان است و پلیس پاکستان گفته است که تلاش برای پیدا کردن پدر سارا ادامه دارد.

آنها روز چهارشنبه ۹ اوت، یک روز قبل از کشف جسد سارا شریف، بریتانیا را به مقصد پاکستان ترک کردند.

پلیس منطقه ساری در جنوب لندن همچنین گفته است که آقای شریف ۴۱ ساله از پاکستان با شماره اورژانس فوری ۹۹۹ تماس گرفته است.

پس از این تماس بود که مأموران به خانه‌ای در ووکینگ رفتند و در آنجا جسد سارا را با «جراحات زیاد بر روی قسمت‌های مختلف بدنش» پیدا کردند که احتمالا متعلق به یک دوره زمانی طولانی است.

مسئولان پزشکی می‌گویند که معاینات آنان بر روی جسد سارا شریف تاکنون نتوانسته علت مرگ او را مشخص کند و به آزمایش‌های بیشتری نیاز است.

پلیس قبلاً گفته بود بامداد روز پنجشنبه ۱۰ اوت پس از دریافت پیامی «درباره نگرانی درباره ایمنی» به آدرس منزل عرفان شریف رفتند.

در زمان پیدا شدن پیکر سارا، کسی دیگر در منزل نبوده است.

عرفان شریف مدت کوتاهی پس از آنکه به اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان، رسید با خدمات اورژانس در بریتانیا تماس گرفته بود. او در این سفر همراه با همسر و برادر و پنج فرزند دیگرش بوده است.

دکتر مارک چپمن، از پلیس ساری و تیم جنایی پلیس ساسکس می‌گوید: «ما با CPS (سرویس دادستانی سلطنتی)، اینترپل، آژانس ملی جنایت، وزارت خارجه، و مراجع قانونی کشورهای مشترک المنافع در حال همکاری هستیم تا تحقیقات خود را همزمان با مقامات پاکستانی پیش ببریم.»

بی بی سی نیوز با یک آژانس مسافرتی در ووکینگ تماس گرفته که گفته است عرفان شریف، حدود ساعت ۱۰ شب سه‌شنبه ۸ اوت از آنها درخواست رزرو بلیت برای پاکستان کرده است.

ندیم ریاض به بی‌بی‌سی نیوز گفت: «بعد از آنکه من از او دلیل این رزرو ناگهانی را پرسیدم گفت که پسرعمویش مرده است و باید هرچه زودتر به پاکستان برگردند.»

این آژانس مسافرتی گفت که عرفان شریف هشت بلیط یک طرفه برای خودش، برادرش، همسرش و پنج فرزندش رزرو کرد.

این هواپیما روز چهارشنبه با عبور از مسیر بحرین، ۶ صبح به وقت محلی پنجشنبه ۱۰ اوت، در اسلام آباد به زمین نشسته است.

تیم اولیور، رئیس شورای شهرستان ساری، گفت که یک «بازبینی سریع محلی» برای چگونگی حفاظت از کودکان باید انجام شود، تا پلیس و سازمان مراقبت‌های اجتماعی برای جلوگیری از چنین رخدادهایی هماهنگ‌تر و زودتر عمل کنند.
عرفان شریف و شریک زندگی اش بیناش بتول تحت تعقیب پلیس اند
+16
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.