رضا رشیدپور از همکاری با صداوسیما انصراف داد:«توفیق خدمتگزاری» در «زمانی مناسب‌تر»

 رضا رشیدپور، مجری سابق برنامه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایرانواکنش‌ها نسبت به بازگشت رضا رشیدپور به صدا و سیما در نهایت سبب شد تا این «مجری باسابقه» در پستی اینستاگرامی هرگونه همکاری با تلویزیون را به «زمان دیگری» موکول کرده و از حضور در برنامه «سیم‌آخر» انصراف دهد.

رشیدپور در مطلبی که در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» منتشر کرده نوشت: «تلویزیون، سرمایه معنوی مردم و خانه‌‌ی من است. هرچقدر چراغش روشن‌تر و مخاطبش بیشتر باشد، دل من هم گرم‌تر خواهد شد.»

او در این مطب تاکید کرده که «احساس می‌کنم» در موقعیت حاضر، «حضور من» به جای آنکه سبب ساز نشاط و یا امید باشد، «دستمایه‌ی تشویش ذهن مخاطب و تشدید دو قطبی‌های غم‌انگیز خواهد شد.» با همین استدلال او اعلام کرده که «توفیق خدمتگزاری» را به «زمانی مناسب‌تر» موکول می‌کنم.

رشیدپور در پایان مطلب اشاره‌ای هم به «عصبانیت مردم» از تصمیم او برای بازگشت به تلویزیون کرده و نوشته: آن عده‌ای که به هر دلیلی با عصبانیت، «زبان به دشنام گشودند» را به حکم هموطن بودن، دوست دارم و عزیز من هستند.

در روزهای گذشته اعلام شد که رضا رشیدپور، محمدرضا گلزار و بهمن هاشمی بزودی در تلویزیون جمهوری اسلامی حضور خواهد داشت که این موضوع واکنش‌هایی را در پی‌داشت.

بازگشت رشیدپور اما تنها با «واکنش مردمی» همراه نبود و روزنامه کیهان نیز در مطلبی در اعتراض به بازگشت او به تلویزیون نوشت: «مطالب مخدوشی که در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی برای همراهی با فتنه سال ۱۴۰۱ نوشته بود باقی است و این خود گواه گرایش اصلی اوست.»

برخی‌ بر این باورند که کناره‌گیری رشیدپور نه بخاطر فشار مردمی بلکه به واسطه حاشیه‌های ایجاد شده و پرونده‌سازی توسط روزنامه کیهان بوده است.

روزنامه کیهان در مطلب خود تاکید کرده بود که یکی از مجریان زن شبکه «من و تو» در برنامه‌ای زنده در این شبکه فاش کرد که رضا رشیدپور در زمان مجری‌گری در صداوسیما، به‌صورت مستقیم برای او و همکارانش مطالبی را ارسال می‌کرده که خودش جرات صحبت درباره آنها را نداشته است.

بازگشت رشیدپور به تلویزیون در بین مجری‌های فعلی صداوسیما نیز واکنش‌هایی را درپی داشت. محمدرضا شهبازی، مجری «پرحاشیه» صداوسیما در واکنش به این خبر نوشت: «ما اینور پاورقی می‌سازیم، می‌گیم سلبریتی باید در خدمت رسانه باشه، هماهنگ با سیاست‌های نظام باشه، باید با سلبریتی‌ای که وسط شلوغی‌ها آب به آسیاب دشمن می‌ریخت برخورد بشه، بعد اونور گلزار و رشیدپور دارن گرم می‌کنن برگردن روی آنتن.»

این مجری صدا و سیما روز گذشته اعلام کرد که در اعتراض به احتمال بازگشت امثال رشیدپور به تلویزیون از حضور در این رسانه کناره‌گیری می‌کند. او در پستی که در همین رابطه منتشر کرد نوشته است: «مگر ما اسگل نظام مقدسیم که من ۹ ماه مسخره کنم، بخندم، هجو کنم، حمله کنم به مثلا یه نوع سبک زندگی بعد کسی که عقد آریایی خونده رو شبی ۵۰۰ میلیون بهش بدین بیاد برنامه اجرا کنه؟ ما رو گذاشتین حزب اللهی‌ها راضی بشن؟! نمی‌شود که هم من باشم و هم آنها.»

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در واکنش به این حاشیه‌ها در کانال تلگرامی خود نوشت: «خماری پس از نشئگی قدرت هم داستانی دارد.»

او تاکید کرد «روزی آمار نظرسنجی برنامه‌های تلویزیونی را دستکاری کردند تا مانور محبوبیت بدهند؛ وقتی موفق نشدند با مجریان محبوب برخورد حذفی کردند! اما بعدا که کف‌گیرشان به تهِ دیگ خورد، وفاداران خود را هم سر بریدند.»
+60
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  اسم این طرف رو دیگه بذاریم اسکول نظام مقدس.خخخ ای اسکول نظام مقدس برنامه ات بیننده نداره می فهمی یعنی چی؟ یعنی خودت رو اسکول کردی و کسی اصلا اهمیت نمیده چی میگی و چیکار میکنی. تو تنها چیزی که بهت نمیخوره مجری گری و اصلا برنامه سازی هستش. برنامه ات مخاطب نداره یعنی در بهترین زمان و بهترین حالت برنامه ات رو پخش بکنی هم هیچکس نگاه نمیکنه خخخخ این دقیقا خوی بسیجی و حزب الهی های نظامی امنیتی هستش یعنی به زور میخوان بمونند و البته چقدر هم خوب که باشند تا در اون خراب شده تخته بشه خخخ
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  datis - سن دیگو، ایالات متحده امریکا
  رشیدپور مردمو مثل خودش خر فرض کرده: ۲۰ ساله داری تمام برنامهی لایو شبکه‌های اصلی صدا و سیما را از سپاه میگیری، یه جوجه گدا بودی حالا میلییارد‌ها ثروت به جیب زدی، تو کیش هم که از برک مرودتت با قالیباف رسترنو خونه خریدی. اون موقعه پشت مردم نبودی حالا که زن ات که هم سن مادرته یائسه شده و فکر تجدید فراش کردی از صدا و سیما خدافظی میکنی؟خر خودتی و هر که که ندونه با وزارت اطلاعات همکار بودی.
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.