کویت یک مهندس مصری مدعی همراه‌ داشتن «بمب» در فرودگاه را به کشورش اخراج کرد

العربیه: مقامات کویتی یک مهندس مصری، که از روی شوخ‌طبعی و طنزگویی، در گزارش به نیروهای امنیتی، مدعی شده بود در وسایل شخصی خود در فرودگاه بین‌المللی کویت «بمب» به همراه دارد را از این کشور به مقصد کشورش اخراج کردند.

روزنامه کویتی «القبس» سه‌شنبه 24 مرداد نوشت: «یک مهندس مصری با اتهام دادن گزارش دروغین، به دلیل شوخی با ماموران امنیتی، از فرودگاه بین‌المللی کویت به پاسگاه پلیس جلیب منتقل شد».

به نوشته این روزنامه: «درخواستی به سپهبد انور البرجاس، معاون وزیر کشور کویت ارجاع شد که از او خواسته شده ترتیبات اداری مربوط به اخراج این مهندس مصری که حین عبور از گیت‌های بازرسی فرودگاه هنگام ترک کشور، «به شوخی»، به ماموران امنیتی فرودگاه درباره وجود بمبی در وسایل شخصی خود اطلاع داده بود، اتخاذ شود».

یک منبع امنیتی به روزنامه القبس گفت: «امنیت فرودگاه یک خط قرمز است و شوخی با آن به هیچ وجه جایز نیست».

وی همچنین افزود که «پس از گزارش مهندس مصری مبنی بر وجود بمب در وسایل شخصی او، کیف‌هایش با دقت مورد تفتیش قرار گرفت، ولی چیزی در آن پیدا نشد.»

این منبع امنیتی کویتی افزود که «مهندس مصری اعتراف کرد که با نیروهای امنیتی شوخی می‌کرده است»، و بنا به توصیه و دستور صادره از سوی مقامات، ترتیبات اداری اخراج این فرد از کشور کویت اتخاذ شده است.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.