فارس نیوز باشگاه پرسپولیس را متهم به استفاده از نماد بهائیت در لباس بازیکنان کرد

سمت راست: نماد لوتوس (نیلوفر آبی)، سمت چپ: نماد درفش کاویانی روی پیراهن پرسپولیسصدای آمریکا: طر‌ح‌های بکار گرفته شده در پیراهن این فصل تیم فوتبال پرسپولیس خبر ساز شد.

یک هفته پس از رونمایی از طرح پیراهن فصل تازه تیم پرسپولیس که در آن از نمادهای ملی استفاده شده، خبرگزاری فارس وابسته به نهادهای امنیتی، از آن انتقاد کرد و مدیران تیم فوتبال پرسپولیس را متهم به استفاده از نمادهای «بهائیت» کرد.

خبرگزاری فارس در خبری با عنوان «نمادهای بهائیت و ضدانقلاب در لباس جدید پرسپولیس» طراحی لباس تازه پرسپولیس را «به طرز اغراق شده‌ای مملو از نمادهای متعدد است که تقریباً ارتباطی به لباس یک باشگاه فوتبالی ندارد.»

در واکنش به این حملات، باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه‌ای که روز یکشنبه منتشر شد، ضمن دفاع از طراحی لباس تازه این تیم، نشانه‌های بکار گرفته شده در لباس را «متعلق به ایران و ایرانیان» دانست و نوشت: این نشانه‌ها «ممکن است گاهی توسط گروه‌ها یا فرقه‌ها حتی بعضا انحرافی، مورد استفاده یا سوءاستفاده قرار بگیرند» ولی «ذهن‌های پویا» آگاه به این میراث بشری را «براساس آن‌هایی قضاوت نمی‌کند که قرن‌ها یا هزاران سال بعد بر زمین پدیدار شده‌اند.»

در پیراهن این فصل تیم پرسپولیس از نمادهایی همچون درفش‌کاویانی، لوتوس، کلمه «پارسه» به خط میخی و سرو ایرانی استفاده شده است.

باشگاه پرسپولیس در بیانیه خود دلیل استفاده از هر کدام از نمادها را توضیح داده و نوشته: خط میخی یادآور «اصالت تیم»، گل لوتوس که دوازده گلبرگ دارد نشانه پیوند ۱۱ بازیکن با هواداران باشگاه، سرو ایرانی نشانه «استقامت» و درفش‌کاویانی نمادی از «اتحاد» است.

فصل تازه لیگ فوتبال ایران از هفته گذشته آغاز شد و تیم فوتبال پرسپولیس به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در اولین مسابقه خود که در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار شد با پوشیدن همین لباس‌ها تیم فوتبال آلومینیوم اراک را یک بر صفر شکست داد.
+4
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  خمینی : نشانه های (افراد) ملی بدرد ما نمی‌خورد، نشانه های (افراد) عسلامی بدرد ما میخورد. خوب یه جاش مینوشتی عسلام تا این ها خوش خوش آنشون میشد
  4
  31
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  تا چشم اون احمقهای اجنبی و عرب پرستی که مخالف نمادهای ملی و تاریخ و فرهنگ ایران هستند ، خصوصاً این ابلهی که در فارس نیوز ، بدنبال خودنمایی و پاچه خواریس ، از کاسه دربیاد !! تاج و پرسپولیس که دیگه بالا و پائینش دست امنیتیها و سپاهه و خودتون هر غلطی که خواستید با این دو تیم کردید و به روز سیاه نشوندینشون !!
  5
  48
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.