دیلی تلگراف: آیا رئیس جمهور بعدی آمریکا میشل اوباما است؟

"دیلی تلگراف" به نقل از منبعی آگاه مطرح کرد
 
در مورد این ایده که نامزدی یک شبه او بیش از حد هالیوودی و بسیار خارق العاده خواهد بود باید پرسید آیا محاکمه ترامپ این گونه نبود؟ رقیب میشل اوباما یعنی ترامپ بخش عمده دوره ای که می توانست در کارزار انتخاباتی بگذراند را در دادگاه ها سپری کرد. دیگر هیچ چیز عادی ای در سیاست ایالات متحده وجود ندارد.
 
یک منبع آگاه می‌گوید که در گفتگو با یک سیاستمدار خارجی مشخص شده که "جو بایدن" نامزد دموکرات‌ها در انتخابات سال ۲۰۲۴ نخواهد بود. به نظر می‌رسد برای ورود یک نامزد مردمی خیلی دیر خواهد بود، اما این کار صورت خواهد گرفت و نام آن برنده خوش شانس می‌تواند "میشل اوباما" باشد. اگر این سناریو رخ داد لطفا به یاد داشته باشید که ابتدا آن را در اینجا (دیلی تلگراف) خوانده اید!

به گزارش فرارو، این آن روایتی است که ما از منابع مطلع بریتانیایی که با سیاستمداران خارجی در ارتباط بوده اند، شنیده ایم؛ این که بایدن محبوبیتی ندارد و در برابر دید افکار عمومی در حال پیر شدن است و به شدت گاف‌های لفظی می‌دهد. در تازه‌ترین مورد او ادعا کرد که پارک ملی گرند کنیون آمریکا جزو عجایب نه گانه جهان است. شک و تردید در مورد توانایی‌های او با نزدیک شدن به پایان دوران ریاست جمهوری اش افزایش می‌یابد. هم چنین، جایگزین‌های بهتری نیز در چشم انداز دیده نمی‌شوند و کامالا هریس معاونش آدمی در سطح بسیار متوسط است و با همگان به گونه‌ای صحبت می‌کند که گویی آدم‌هایی ساده لوح هستند در حالی که خود دانش محدودی دارد. آخرین شاهکار او این بود که به مخاطبان اش اطلاع دهد "بانک‌های جامعه در جامعه هستند"! احتمالا مکاشفه‌ای برای کسانی که فکر می‌کردند در "گرند کنیون" مورد اشاره بایدن هستند!

ما با رقابتی مجدد بین دو نامزد نامحبوب یعنی بایدن و ترامپ مواجه هستیم که هیچ کس واقعا هیچ یک از آن دو را نمی‌خواهد. چرا یکی از آنان را مجبور به بازنشستگی نکنیم؟ با فرض این که ترامپ به لطف مشکلات حقوقی‌ای که دارد نامزدی باشد که هرگز رئیس جمهور نخواهد شد و اکنون انتخابش بین کاخ سفید و یا زندان است، می‌توان سناریوی "گودبای لنین" را متصور شد که در آن بایدن به ماکتی از دفتر بیضی شکل منتقل شود و به او گفته شود که او هنوز رئیس جمهور است. نانسی پلوسی ممکن است هر از چندگاهی از او بپرسد که آیا به پایان رکود بزرگ نزدیک‌تر است یا خیر.

جابجایی بایدن چالش‌های بزرگی را به همراه خواهد داشت. آیا جو خوشحال است که به او گفته شود چه کاری انجام دهد؟ آیا او تا به حال دستور کار مستقلی را اجرا کرده است؟ جایگزینی میشل اوباما نشان می‌دهد که او همیشه سومین دوره ریاست جمهوری باراک بوده است یک نظریه توطئه که باراک اوباما آن را در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۲۱ میلادی تایید کرد. او گفته بود: "جو و دولتش اساسا کار را به پایان می‌رسانند" یعنی کاری که توسط شخص اوباما آغاز شد و ترامپ در آن مکث و وقفه‌ای ایجاد کرد. او هم چنین اشاره کرد که "۹۰ درصد افرادی که برای او (اوباما) کار می‌کردند اکنون پشت میز کار خود بازگشته اند". او در این باره قدری مبالغه کرده بود، اما نه خیلی زیاد. تعداد افرادی که برای اوباما کار می‌کردند و اکنون برای بایدن کار می‌کنند در میان ۱۰۰ دستیار ارشد نزدیک به ۷۵ درصد آنان را شامل می‌شود.

ریاست جمهوری بایدن ویژگی خاص خود را دارد. او پول بیشتری خرج کرده و مسائل فرهنگی را سخت‌تر کرده است. اوباما از ترس آن که برچسب رادیکال بر او زده شود، محتاطانه‌تر عمل می‌کرد. با این وجود، روزنامه نگاران اغلب به شوخی می‌گویند که اوباما کشور را از طریق گوشی آیفون خود اداره می‌کند. مصاحبه اخیر و بسیار خوانده شده بین "دیوید ساموئلز" خبرنگار و "دیوید گارو" مورخ جزئیات عجیبی را برجسته می‌سازد: اوباما هنوز در مرکز واشنگتن دی سی زندگی می‌کند و توافق تاریخی قبلی را نقض می‌کند یعنی آن که پیش از این روسای جمهور پس از اتمام دوره ریاست جمهوری شان باید از مرکز سیاست امریکا دور می‌شدند. ساموئلز خاطر نشان می‌سازد که اوباما آشکار در مورد موضوعاتی، چون سانسور اینترنت و کنترل اسلحه لابی کرده و اشاره می‌کند که او در جامعه واشنگتن ماندگار شد تا به عنوان نمادی قوی از نظم سیاسی مشروعی که توسط ترامپ دزدیده شده بود، عمل کند.

این مصاحبه بیش‌تر به دلیل ادعا‌های گارو مبنی بر اینکه اوباما در جوانی در مورد رابطه جنسی همجنس گرایانه خیال پردازی می‌کرد مشهور شده، اما این ادعای او که اوباما دست هدایت کننده در سیاست خارجی دوران بایدن بوده بیش‌تر مورد توجه قرار گرفته است. ساموئلز با اشاره به اوباما استدلال کرد: "لاک پشت‌ها تا آخر هستند".

واضح است که بخش‌های بزرگی از سیاستگذاری کاخ سفید متعلق به باراک اوباما است، زیرا آن سیاست‌ها توسط افرادی که برای او کار کرده بودند تنظیم شده اند و آنان بدون شک به او گزارش می‌دهند. ساموئلز در پایان می‌گوید: "در این چارچوب کارکنان به مثابه سیاستگذاری و تعیین خط مشی هستند. این نوعی عمل کردن در خارج از چارچوب تعریف شده قانون اساسی امریکاست".
بنابراین، یک به اصطلاح کودتا برای جایگزینی بایدن با اوبامای بعدی موجود یعنی میشل اوباما فارغ از انقلابی بودن آن حرکت، خط تداوم سیاسی‌ای که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۴ میلادی امتداد می‌یابد را تقویت می‌کند. میشل اوباما همواره در نظرسنجی‌ها جایگاه خوبی را از آن خود ساخته است. او دو کتاب پرفروش از جمله کتابی بیوگرافی را چاپ کرده است. او در کاخ سفید خدمت کرده است، همگان او را می‌شناسند، اما برخلاف ترامپ او برخی از معما‌های مرتبط با حریم خصوصی اش را حفظ کرده است. او این موضوع را رد کرده که قصد دارد برای ریاست جمهوری نامزد شود، اما این واکنش معمولا نشانه‌ای مطمئن از علاقه یک فرد برای نامزد شدن است.

در مورد این ایده که نامزدی یک شبه او بیش از حد هالیوودی و بسیار خارق العاده خواهد بود باید پرسید آیا محاکمه ترامپ این گونه نبود؟ رقیب میشل اوباما یعنی ترامپ بخش عمده دوره‌ای که می‌توانست در کارزار انتخاباتی بگذراند را در دادگاه‌ها سپری کرد. دیگر هیچ چیز عادی‌ای در سیاست ایالات متحده وجود ندارد.
+7
رأی دهید
-80

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  اصلا فکر کردن بهش هم حالمو بد میکنه 🤦🏻
  17
  49
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  خوش به حال آمریکایی ها که امکان این را دارند کسی مثل میشل را به رهبری کشورشان اتنخاب کنند!
  42
  21
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  وای خدای من. چی داره برسر امریکا میاد. تا این اندازه. حقارت برای امریکا بعد از جوبایدن ای لعنت بر گلوبالیستها درود برترامپ.
  18
  40
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  *بی همتا* - برلین، آلمان
  یعنی شخصیت کسی متل ترامپ که یک سور زده به احمدی نژاد مورد تایید شماست!!؟ تا حالا لحن و محتوای صحبت کردنش را نشنیده اید؟ اگر آدمی اهل خرد و تفکر باشید واقعا یک همچین اظهار نظری بعید است!!
  40
  18
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مردم ایران از طرف اوباما رئیس جمهور سابق امریکا زیاد پشتیبانی شدن , تا دلمان به این خوش باشد همسر اوباما رئیس جمهور اینده امریکا شود؟
  7
  27
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  روئسای جمهور آمریکا در حقیقت پادو و مجری قدرتهای اقتصادی مافیایی هستند که سیاستهای اقتصادی و سیاسی آمریکا و جهان رو از اتاقهای فکر لندن و نیویورک و واشینگتن رهبری میکنند ! یک رئیس جمهور آمریکا تنها بیست تا سی درصد قدرت واقعی داره و اونهم تأثیری بر سیاستهای راهبردی جهانی نداره ! پس نیازی نیست به این فکر کنیم که رئیس جمهور بعدی آمریکا چه کسی خواهد بود !؟
  1
  30
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  هر کی باشه بهتر از دو کفتار پیر بایدن و ترامپ هست
  12
  6
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  چی دوباره پسر به جنگل پناه خواند برد به این خاطر از فامیل اوباما استفاده می‌کنند. ‌میگن میشل مسلمان شده و اسمش را هم سکینه میشل نارگیل السلام کزاسته
  1
  1
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان
  من هر وقت اسم میمون باما و خانواده اش رذ میشووم باورم میشه که فیلم سیاره میمون‌ها داره بت حقیقت تبدیل میشه
  1
  1
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.