فوتبالیست ۱۶ ساله آبادانی که به‌دلیل گرمازدگی در مسابقه به کما رفته بود درگذشت

 حسام نژادیوسفی، فوتبالیست نوجوان آبادانیصدای آمریکا: حسام نژادیوسفی، فوتبالیست نوجوان آبادانی، که در جریان مسابقه باشگاهی به دلیل گرمازدگی و تاخیر در ارائه خدمات درمانی به کما رفته بود، روز جمعه ۲۰ مردادماه درگذشت.

برگزاری مسابقه همزمان با گرمای شدید و نبود آمبولانس و پزشک‌یار در کنار زمین بازی از دلایل مرگ بازیکن ۱۶ ساله تیم «کیانوش اروند» ذکر شده‌ است.

ایست قلبی حسام نژادیوسفی در دقیقه ۲۵ مسابقات باشگاهی آبادان‌ میان دو تیم «پدیده» و «کیانوش اروند» در روز ۲۸ تیرماه رخ داد.

مسئولان فوتبال باشگاهی این شهر، نبود نور در زمین بازی را دلیل برگزاری این مسابقه در ساعات روز و گرمای شدید هوا عنوان کرده‌اند.

پیشتر اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع دمای ۴۹ درجه و بالاتر برای مناطقی از این استان تا روز یکشنبه ۲۵ تیرماه هشدار نارنجی صادر کرده بود.

رئیس هیئت فوتبال آبادان، مظفر شاملی، هم پیشتر در گفتگو با روزنامه اعتماد در توصیف گرمای هوا آبادان را «جهنم دوم» توصیف کرده بود.

در پی درگذشت حسام نژاد‌یوسفی، رئیس هیئت فوتبال آبادان از عدم رسیدگی کادر درمانی در بیمارستان اهواز و تبعیض‌های باشگاهی انتقاد کرده و گفته است مقام‌های بیمارستانی هیچ توضیحی درباره دلیل درگذشت حسام نژاد‌یوسفی ارائه نداده‌اند.

روزنامه اعتماد به نقل از فاضل عبادی گزارش داده که این نوجوان در دوران بستری‌اش در بیمارستان‌های آبادان و اهواز بجز یک بار عکس‌برداری از مغز، تحت هیچگونه آزمایش یا معاینات تخصصی قرار نگرفته است.

فاضل عبادی همچنین از تبعیض در زمان برگزاری مسابقات تیم‌های شناخته‌شده و بازی فوتبال باشگاهی نوجوانان انتقاد کرده است.

به گفته این مسئول محلی ورزشی، در حالی‌که مسابقه تیم فوتبال «صنعت نفت آبادان» در ساعت ۹ و سی دقیقه شب برگزار شده، بازی دو تیم «پدیده» و «کیانوش اروند» در ساعت ۵ بعدازظهر روز ۲۸ تیرماه انجام شده است.

رئیس هیئت فوتبال آبادان درباره چگونگی حل‌شدن مشکل نور زمین فوتبال برای باشگاه «صنعت نفت آبادان» توضیحی نداده است.

پیشتر اعظم بهرامی، کنشگر و پژوهشگر محیط‌زیست، سیاست‌گذاری دولت‌ها برای حفاظت از سلامت شهروندان را بااهمیت دانسته و آن را «حلقه مفقوده‌» در ایران توصیف کرده بود.

به گفته خانم بهرامی، دولت‌ها در ایران عملا نشان نداده‌اند که برای سلامتی شهروندها در پیوند با سلامت محیط زیست ارزش قائل هستند.
+32
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  یکی از عوامل بثمر رسیدن انقلاب ننگین منافقین و حزب توده در سال ۵۷ سینما رکس آبادان بود و تظاهرات ابادانیان. ولی امرزه نمیدونم چرا هیچ صدأیی از آبادان در نمیاد. همه کوچ کردند یا هوا خیلی گرمه شاید هم ری بون‌ها شو نو پیدا نمیکنند
  2
  14
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  منکه با اظهار تاسف برای ورزش ایران فقط میتوانم یک تسلیت به خانواده اش بفرستمو لعنت ونفرین برای دست اندکاران ورززش ایران . اما شماها ممنظر فاطی و جناب سروان نباشید از نظر آنها خبر دروغ یا بی اهمیت است
  1
  13
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  سیاوش جان این خود فروخته‌ها نان شب به خانه میبرند
  0
  4
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  سلام ، گال بگیره آن شکم خود فروخته ای که با چنین نانی سیر شود
  0
  4
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  عزیز متاسفانه وقتی لقمه حروم از گلو پائین بره ، بعدش خیلی چیز‌ها بی‌اهمیت خودشو جلوه میده. امان از لقمه حروم مگه نه فاطی افغانی
  0
  4
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.