منتقد نتانیاهو در تلویزیون اسرائیل: بنیامین نتانیاهو «جاسوس ایران» است

یورونیوز: اوفر بارتل که زمانی نامزد دیوان عالی دادگستری و دادستانی دولتی اسرائیل بود، بنیامین نتانیاهو را به جاسوسی برای ایران متهم کرد، صحبت‌هایی که خشم حاضران در شبکه تلویزیون ۱۲ اسرائیل را برانگیخت.

اظهارات بارتل در رابطه با امتناع نتانیاهو از تعهد و پایبندی‌اش به رای دیوان عالی و صرف‌نظر از حکم این دیوان در خصوص بند «غیرمعقول» بودن یا نبودن اصلاحات مد نظر دولت بیان می‌شد، موضوعی که وی در مصاحبه‌های اخیر خود به آنها اشاره داشته است.  

اوفر بارتل گفت: «صدمات وارد شده [در این اقدام] بسیار بدتر از زمانی است که موشک‌های ایران به اینجا [اسرائیل] اصابت کنند.»

او گفت: «ببخشید که رک و پوست کنده می‌گویم، اما به نظر من، بی‌بی (بنیامین) جاسوس ایران است. اگر چیزی وجود دارد که می‌تواند به امنیت، اقتصاد و جامعه و هرچیز اساسی در کشور آسیب برساند، آن [شخص] نخست وزیر است. صدمات وارد شده بسیار مضرتر از این است که موشک‌های ایران در اینجا بیافتند.»

بعد از این اظهارات افراد حاضر در صحنه سخنان او را محکوم کردند. یارون آبراهام، روزنامه نگار گفت: «او جاسوس ایرانی نیست. حتی نزدیک به این موضوع هم نیست.»

رفیع رشف مجری برنامه هم گفت: «اگر این ادعا را مطرح نمی‌کردی بهتر بود.»

بارتل سپس در فیسبوک خود نوشت: «امروز در شبکه تلویزیونی ۱۲، بنیامین را جاسوس ایران صدا کردم. واضح است که این درست نیست، زیرا برای همه واضح است که او، جاسوس نیست. من این سخنان را تنها به عنوان یک استعاره به دلیل آسیب سنگینی که به نظر من، تحت رهبری او به سرزمین مقدس و شهروندانش وارد شده، بیان کردم.»

اعتراضات هفت ماهه در اسرائیل برغم تصویب بخشی از اصلاحات مدنظر دولت اسرائیل در نظام قضایی، همچنان ادامه دارد.

این اعتراض‌ها شهروندان اسرائیل را در دو کمپ موافق و مخالف رو در روی هم قرار داده است. مخالفان اصلاحات مد نظر بنیامین نتانیاهو می‌گویند ارکان دموکراسی با تصویب این اصلاحات سست، و دولت در هرم قدرت حرف آخر را خواهد زد.

دیوان عالی اسرائیل برغم تصویب اولین بخش از اصلاحات مد نظر دولت، اعلام کرده است که به درخواست‌های تجدیدنظر در مورد قانون بحث‌برانگیز جدید که با هدف محدود کردن اختیارات دستگاه قضایی در این کشور تصویب شده رسیدگی خواهد کرد.
+24
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Sam1977 - دمشق، سوریه

  اشتباه گفته جاسوس ایران نیست غلام و نوکر ایران هست
  34
  9
  ‌سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  Sam1977 - دمشق، سوریه
  حالا تو هم شور حسینی برت نداره بابا!! شماها فعلا برین روی شعار وای اگر خامنه ای حکم لواطم دهد، لشکر گی های جهانم نتواند که جوابم دهد کار کنین! 😀😀
  3
  37
  ‌سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  حسنلو - باکو، آذربایجان

  این دشمنی ایران و اسراییل به نظرتون خیلی لوث و بی معنی نشده؟؟؟؟خیلی دیگه تابلو نشده؟؟؟تو ایران جووناو بچه های کم سن و سال دسته گل رو قلع وقمع میکنن که جاسوس و ادم اسراییلن تو اسراییل هم هرکی رو بخوان بکوبن میگن جاسوس ایران.. خیلی دیگه بوی گند میده این خیمه شب بازی
  2
  26
  ‌سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  ج ا یک کودتای غربی اسرائیلی برای تثبیت اسرائیل بود. این توهم توطئه نیست. اعلیحضرت شاه فقید هم ضد انگلیس و هم ضد لات بازیهای تازه واردی بنام اسرائیل بود اینکه شاه دستنشانده انگلیس است تبلیغات ملایان و چپی ها است. گواه حرفهایم مصاحبه‌های ایشان است (این را جستجو کنید اشاره صریح محمد رضا پهلوی به نفوذ یهود در آمریکا) و حرفهای ایران ضد انگلیس و مفت خوری آنها. ایشان بشدت خطر صدام و اسرائیل اتمی را درک میکردند (ا1963 standoff between Israel and United States در ویکیپدیا بخوانید). چیزی بنام دشمن از طرف اسرائیل برای ملاها و ملاها برای اسرائیل وجود ندارد هر دو وجود هم را تثبیت و تعریف میکنند. شاهنشاه چون وطن پرست و مردم دوست بود نیک میدانست در زمان دراز یک حکومت دست نشانده اسلامی یا انتخاب بدتر کمونیست نیاز غرب و اسرائیل است. مشکل شاه به اعتقاد من نظامیان قرتی و غیر عملگرا دور و برش بود (فاز منفی نگیر) در ترکیه و مصر نظامیان کمر بنیادگرا و چپی را شکستند (خودم مسلمانم) حتی کودتا کردند تا آنها جان نگیرد. اما ما آقای جهانبانی سرباز وطن یک راکت به هواپیمای خمینی دجال نزد (بیخود آدمها را گنده نکنید).
  2
  21
  ‌سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  در زمان پسا قاجار نظامیان کاسه کوزه همه آخوندبازی‌ و چپ بازی را بهم ریختند ایران با توجه به جنگ جهانی اول و دوم پیشرفت کرد اما در انتهای دوره شاهنشاه نظامیان وظیفه خود را انجام ندادند (وظیفه نظامی چیه؟ با واکسیل و لباس خوشگل ستاره راه بره) الان هم وظیفه خود راانجام نمیدهند و اینها سیطره پیدا کرده‌اند. مردم توده هستند حق دارند ضعیف باشند مردم در تاریخ حرکتهای آزادی خواه را شروع میکنند با پیوستن و حمایت نظامیان است که تغییرات به قدرت و حق تعیین سرنوشت ختم میشود.
  2
  11
  ‌سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  romano - تهران، ایران
  گرامی. اینکه چیزی اتفاق بیفتد و برحسب تصادف تصورات ما را تایید کند، نمیتواند دلیل آن واقعه باشد یا چیز دگری را اثبات کند. وقوع زلزله درست بعد از بی حجابی دلیل بر ضد خدایی بودن بی حجابی نیست چه رسد به تصور ساده انگارانه زلزله را خدا بپا کرده🥴 اینکه خیلی از کشورها از جمله اسراییل از حماقت امت ۵۷ی بهره بردند، دلیل کودتای غرب یا شبیه آن با ساده انگاری مزمن (دایی جان ناپلئونی) نیست! مذهبی جانی در دست چپ سنتی ابله واقعه ننگین ۵۷ را ساختند و بدی و شر را از نظر ملت بوجود آوردند که امت در آغاز از خوبیهای انقلاب استفاده کرد و بعدها به فلاکت رسید، چون دایره خودی کوچک و کوچکتر شد. 😖 خوب و بد مفاهیم نسبی هستند، هیچ چیزی ذاتاً خوب نیست و هیچ چیزی ذاتاً بد هم نیست! اسپینوزا: «اجزاء سلسله علت و معلول، فراتر از فهم انسانی نیستند و فهم انسانی از کل مجموعه نامحدود محدود است که بخاطر محدودیت علمی است که به صورت تجربه وار برداشتی از توابع کلی را به‌دست می‌دهد. ممکن نیست دو جوهر نامتناهی و ناکرانمند هم‌زمان وجود داشته باشند» ✌️ پس علت ندانمکاری امت بود و معلول استفاده بر مبنای (...)
  1
  8
  ‌سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  romano - تهران، ایران
  بر مبنای ملی گرایی کشورهای دگر مانند غربیها و احیانن در مواقعی اسراییل و اما سواستفاده حکومتهای ایدئولوژیکی همچون چین و روسیه!
  1
  8
  ‌سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان
  Sam1977 - دمشق، سوریه
  شما فکر نتانیاهو و اسرائیل رو از سر بیرون کنید و فکری برای لواط بازی‌ها و فساد و دزدی‌های برادرهای ایرونیتون بکنید.ایران رو از شر نوکری برای روسها و چینیها نجات بدید.بی طرفانه قضاوت کنید،ما هر چی میکشیم از دست کشورهای دوست نماها میکشیم و نه از دست اسرائیل. چطوره که مسلمانان سوریه و لبنان‌ مهمند اما مسلمانان ایران نه.
  1
  9
  ‌سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  کدوم دشمنی، اخوندها را بر رستای طرح صهیونیستی اسراییل بزرگ از نبل تا فرات بر سر ایران اوار کردند. زمانی اخوندها ایران را اشغال کردند اسراییل غثققط با اردن و مصر یک قرارداد صلح شکننده داشت. به‌بعد از روی کار اوردن سیک الله خمینی ملعون اسراییل با خرج ملت ایران دشمنان خود مثل عراق و لبنان را نابود کرد. اسراییل که در محاصره‌ اعراب بود الان شده بزرگترین شریک تجاری امنیتی و نظامی اسرائیل. اسراییل از نیل مرزهاش رسیدند به فرات...
  1
  1
  ‌سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.