دفتر نخست‌وزیری بریتانیا: رژیم ایران برای بریتانیا و متحدانش «یک تهدید جدی» است

 اعضای دولت بریتانیا در مورد وارد کردن سپاه به لیست تروریستی اختلاف نظر دارندرادیو فردا: دفتر نخست‌وزیری بریتانیا روز دوشنبه ۱۶ مرداد گفت رژیم ایران برای این کشور و متحدانش «یک تهدید جدی» و برای مخالفان و دگراندیشان ایرانی ساکن بریتانیا «یک خطر مستقیم» است.

رسانه‌های بریتانیایی چند روز پیش نیز گزارش داده بودند که سوئلا براورمن، وزیر کشور بریتانیا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای تحت فرمان آن را بزرگترین تهدید برای امنیت ملی بریتانیا می‌داند.

سخنگوی نخست‌وزیر بریتانیا افزود که دولت این کشور «اقدامات قاطعی» علیه جمهوری اسلامی ایران را اتخاذ و اجرا کرده، ولی حاضر نشد در مورد احتمال تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران اظهارنظر کند.

به گزارش رسانه‌های بریتانیایی، اعضای دولت بریتانیا در این مورد اختلاف نظر دارند و از قرار معلوم وزارت خارجه این کشور به‌دلیل پیامدهای دیپلماتیک زیان‌بار و طولانی از اتخاذ این تصمیم اکراه دارد.

سخنگوی دفتر نخست‌وزیر بریتانیا گفت: «من در مورد احتمال افزودن این یا آن نهاد به فهرست گروه‌های تروریستی وارد گمانه‌زنی نمی‌شوم.»

او با این حال تأکید کرد که دولت بریتانیا «ابزارهای گوناگونی در اختیار دارد و برای مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده حکومت ایران» براساس کاربرد موثرترین و مناسب‌ترین ابزار تصمیم‌گیری خواهد کرد.

روزنامه ساندی‌تایمز روز ۱۵ مرداد به نقل از یک منبع نزدیک به وزیر کشور بریتانیا گزارش داد که «تهدیدهای حکومت ایران یکی از نگران‌کننده‌ترین موارد است و آن‌ها در مقایسه با گذشته تهاجمی‌تر شده و اشتهای آن‌ها بیشتر شده است.»

سخنگوی نخست‌وزیر بریتانیا در پاسخ به این سوال که آیا سخنان این منبع بیانگر مواضع دولت است گفت: «بدون شک ما معتقدیم که رفتار حکومت ایران از جمله اقدامات سپاه پاسداران برای امنیت و ایمنی بریتانیا و متحدانش یک تهدید جدی است.»

او افزود: «افزایش غنی‌سازی و تهدیدهای مستقیم علیه مخالفان و دگراندیشان ایرانی ساکن بریتانیا مایه نگرانی ویژه هستند. ما از سال ۲۰۲۲ تاکنون ۱۵ مورد توطئه عوامل جمهوری اسلامی برای قتل و یا ربودن بریتانیایی‌های ایرانی‌تبار و ایرانی‌های ساکن کشور را شناسایی و خنثی کرده‌ایم.»

سخنگوی نخست‌وزیر بریتانیا سپس خاطرنشان کرد: «ما به درستی علیه حکومت ایران اقدامات شدید و قاطعی، از جمله تحریم، اتخاذ کرده‌ایم و مقررات جدیدی وضع کرده‌ایم که براساس آن دولت می‌تواند با اختیارات بیشتری مقامات ارشد جمهوری اسلامی را تحریم و مجازات کند».
+40
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  چه عجب که بالاخره فهمیدین! نه برای شما بلکه برای همه دنیا!
  3
  34
  دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  این آشی بود که برای ما پختی حالا خودتون هم کمی میل کنید
  0
  13
  دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  هر وقت انگلیس بوسیله ساقط کردن حکومت دررایران و روی کار آمدن حکومتی سکولار کاری کرد، که آن حکومت سکولار فقط بفکر ایران و ایرانی باشد، بعد میشه امیدوار بود به عرایض عروس خانم، وگرنه این مار هزار سر، سرش از خود انگلیس آب میخوره. تمام انگل زاده های سران حکومتی پاسپورت انگلیسی دارند و‌تابعیت انگلیس و‌کانادا و امریکا و و و، برای دولت و‌ام آی ایمس انگلیس، سخته شناسایی و دپورتشون؟!!!!!
  0
  11
  دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  iran1 - آرلون، بلژیک
  فقط کشورهای متزلزل هستند که ساختار نظامی چندگانه دارن، یک نیروی نظامی و در تمام این نیروهای نظامی بخش هایی امور مرتبط رو در دست میگیرن، سپاه اوضاع کشور رو با یک سری ملای بی سروپای نون مفت خور کشور رو متزلزل کردن که در آشفتگی سهمی برای این جماعت سرکوبگر و بی هنر بردارن. ورود یک نیروی نظامی به تمام امور مملکتی بدون تجربه تنها باعث خرابکاری میشه، اینها هم هموطن من و شما هستن ولی ما ایرانیها نیاز داریم روی وجدان عمومیمون کار کنیم، در تمام کشورهای موفق یک اصل وجود داره، در کار عمومی اول منافع عمومی، در ژاپن ملت از سهم شخصیشون میزنن و به جامعه میدن، در اسکاندیناوی مردم با میل مالیات بالا پرداخت می کنن ولی انقدر خودبینی در بین ایرانی ها بالاست که از قرار معلوم با این فرمون سپاهی ها مملکتو ببرن جلو باید ملت باید نون خشک تو آب بزنن بخورن. امید هست این ها هم آدم بشن
  0
  7
  دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Omide por jalal - تبریز، ایالات متحده امریکا
  با درود به خاندان پهلوی و لعن و نفرین مصدق و مسعودییون ! نترسید! چاقو دسته خودشو نمیبره !
  1
  16
  دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این خبر به اندازه خبر سوختن کته خدیجه خانوم که واسه نهار بچه هاش درست کرده بود هم ارزش نداره. فقط در حد یک آروغ ناشتا! فکر کنین اپل بگه ایفون خطرناکه واسه ما!! 😀😀
  0
  9
  دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  تهدیدی برای بریتانیا و متحدانش؟؟؟!!! متحدان بریتانیا که با سپاه بده و بستون دارن کیا هستن؟؟؟!!
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  انگلیس رضاخان را با کودتا سر کار آورد و بعد از دوران چهلوی ها و و زمانی که تاریخ مصرف آنها به پایان رسید خمینی را آودند و برای نگه داشتن این رژیم هر کاری کردند از پول نقد گرفته تا بی بی سی همه در خدمت رژیم ملاها بوده است. چطور می شود ایران یا این آفریده خودشان به بزرگترین تهدید برای شان تبدیل شود. یک فلیم و بازی و خر کردن افکار عمومی است. انگلیس و غرب بزرگترین مانع در راه دموکراسی در ایران هستند چون دموکراسی در ایران در جهت منافع آنها نیست و ایران را از دستشان خارج می کند
  0
  0
  ‌سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.