چهارهزار کالری در روز؛ برنامه تناسب‌اندام مارک زاکربرگ برای مبارزه با ایلان ماسک

در ماه ژوئن، زاکربرگ و ایلان ماسک، دو غول دنیای فناوری، در یک چالش آنلاین توافق کردند در یک مسابقه رزمی در قفس با هم مبارزه کنندایندیپندنت فارسی: مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی متا، به‌تازگی فاش کرده که در حال حاضر رژیم غذایی مصرف روزانه چهار هزار کالری را به‌عنوان بخشی از برنامه تناسب‌اندامش در پیش گرفته است. این برنامه غذایی و تمرین‌های ورزشی قرار است او را برای مبارزه با ایلان ماسک آماده کنند.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، یکشنبه ۶ اوت، اعلام کرد که مبارزه او با مارک زاکربرگ که قبلا قولش را داده بودند، به‌صورت زنده در رسانه اجتماعی اکس (توییتر سابق)، پخش خواهد شد. او همچنین گفت: تمامی عواید این برنامه صرف کمک به کهنه‌سربازان می‌شود.
توییت ایلان ماسک رژیم غذایی زاکربرگ زمانی آشکار شد که او در رسانه اجتماعی جدید تردز (Threads) که قرار است رقیب پلتفرم اکس ماسک باشد، پای یکی از پست مک‌دونالد که می‌گفت: «همه‌چیزی که از مک‌دونالد می‌خواهید»، نوشت: «۲۰ ناگت مرغ، یک همبرگر ۱۱۳ گرمی (کوارتر پوندر)، سیب‌زمینی سرخ‌کرده بزرگ، یک بستنی نارگیلی بیسکوییت اورئو، پای سیب و شاید کمی چیزبرگر کنارش برای بعد.»
مایک دیویس، مبارز هنرهای رزمی یواف‌سی، در پاسخ به زاکربرگ نوشت: «تو در کمپی! از مک‌دونالد خبری نیست.» زاکربرگ پاسخ داد: « وزن کم نمی‌کنم، بنابراین به چهار هزار کالری در روز نیاز دارم تا تمام فعالیت‌هایم را جبران کنم؛ و خیلی خوشمزه است.»
پست زاکربرگزاکربرگ به‌تازگی به لکس فریدمن، تولید‌کننده پادکست، گفته بود که علاوه بر تمرین‌های قدرتی، آمادگی جسمانی و تحرک، هفته‌ای سه تا چهار جلسه جیوجیتسو و ام‌ام‌ای (MMA) انجام می‌دهد.

در ماه ژوئن، زاکربرگ و ایلان ماسک، دو غول دنیای فناوری، در یک چالش آنلاین توافق کردند در یک مسابقه رزمی در قفس با هم مبارزه کنند.

ماسک رجزخوانی برای رقیبش را با نوشتن «برای یک مسابقه در قفس آماده‌ام» در توییتر آغاز کرد. مدیر اجرایی متا هم در اینستاگرام پاسخ داد: «آدرس را برایم بفرست.» و ماسک در پاسخ نوشت: «اوکتاگون وگاس» که اشاره‌ای بود به قفس هشت‌ضلعی مبارزه رزمی نمایشی در لاس‌وگاس که برای یواف‌سی (Ultimate Fighting Championship) استفاده می‌شود.

زاکربرگ در عکسی که ۱۱ ژوییه به اشتراک گذاشت، بین آدسانیا و الکساندر ولکانوفسکی، جنگجویان ام‌ام‌ای اسرائیل، ایستاده بود و آمادگی جسمانی‌اش را نشان داد.

ماسک هم گفت که برای آمادگی جسمانی وزنه می‌زند چون برای تمرین خیلی وقت ندارد.

یکی از کاربران از ماسک پرسید هدف از مبارزه چیست و آیا صرفا انگیزه‌ای برای تمرین بدنی است؟ ماسک پاسخ داد: «این یک شکل متمدنانه از جنگ است. مردها جنگ را دوست دارند.»

نشریه اینسایدر به نقل از دانا وایت، رئیس یواف‌سی، نوشت که او تلفنی با ماسک و زاکربرگ صحبت کرده است و این دو در مورد مبارزه با یکدیگر کاملا جدی‌اند.

بنیان‌گذار فیس‌بوک به‌تازگی پس از قهرمانی در اولین تورنمنت آماتور جیوجیتسو کمربند آبی گرفته که بعد از کمربند سفید سطح مبتدی، رده بعدی محسوب می‌شود.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.