مرد ضارب آمر به معروف در نارنجستان شیراز از کادر پلیس است + ویدیو

 سخنگوی نیروی انتظامیدر پی انتشار فیلمی از «حمله» یک مرد به یک زن آمر به معروف در نارنجستان شیراز، سخنگوی نیروی انتظامی به طور ضمنی تایید کرد که فرد ضارب از کارکنان این نیرو بوده است.

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی روز چهارشنبه ۱۰ مرداد گفت که احمدرضا رادان، فرمانده کل نیروی انتظامی دستور داده پرونده این مرد در اختیار بازرسی کل فراجا قرار گیرد و در کمیسیونِ عالی تخلفات بررسی شود.

همزمان روزنامه همشهری چاپ تهران در توئیتی درباره این درگیری نوشت: «ضارب آمر به معروف از کادر پلیس است.»

پیشتر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که درگیری فیزیکی یک مرد با زنی چادری در نارنجستان شیراز را نشان می‌دهد.
نیروی انتظامی تأیید کرده که این زن در زمینه حجاب اجباری به مردم تذکر داده بود.

پس از انتشار این ویدئو، یک مقام نیروی انتظامی استان فارس اعلام کرد مردی که بر اساس این ویدئو متهم به حمله به زن آمر به معروف شده، بازداشت و روانه زندان شده است.

در بهمن سال گذشته نیز یک مأمور نیروی انتظامی در کرمانشاه از تحمیل حجاب اجباری خودداری کرده بود.
بازداشت مدیر نارنجستان
کاووس محمدی، معاون اجتماعی پلیس استان فارس روز سه‌شنبه گفت «متهم در بازجویی اولیه ضمن اقرار به جرم خود پس از هماهنگی با مرجع قضایی روانه زندان شد»، اما درباره جرم این فرد توضیح نداد.

همچنین مصطفی بحرینی دادستان شیراز روز چهارشنبه خبر داد که مدیر مجموعه نارنجستان نیز در این رابطه بازداشت شده است.

بحرینی افزود دو نفر دیگر نیز به اتهام «درگیری و توهین» به آمر به معروف در باغ نارنجستان شیراز بازداشت شدند و به پرونده آنان «خارج از نوبت» رسیدگی می‌شود.

ویدئوی این درگیری با صداگذاری یک نوحه عزاداری مربوط به محرم از سوی فعالان رسانه‌ای نزدیک به حکومت به‌ طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است.
لطف‌الله دژاکام، امام جمعه شیراز و نماینده علی خامنه‌ای در استان فارس روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای آن چه را «هتک حرمت به یک بانوی آمر به معروف» خواند محکوم کرد.

این در حالی است که در ماه‌های گذشته و پس از فروکش کردن اعتراضات خیابانی «زن زندگی آزادی»، گزارش‌های متعددی از ایجاد مزاحمت توسط کسانی که حکومت آنان را «آمرین به معروف» می‌خواند با مردمی که مخالف حجاب اجباری هستند، منتشر شده است.
+85
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  با خانمهای امر به معروف نباید درگیر شود و فحش ناسازا گفت بلکه باید روی خیابانهای شهرها جمعشان کرد و بیاندزنشان تو فاضلاب ! بدلیل اینکه این خانمهای امر بمعرف حمله بهم جنس خودشان میکنند و میخواهند زنان را برای اخوندهای حقه باز سرکوب کنن.
  4
  97
  ‌چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران

  ای جان ای جان دستت درد نکنه سالار. ای ملای هرومزاده فکر اینجا رو نکردی که حتی در بین پلیس هم انسان های با وجدان هست که جلوی فاهشه شما هارا میگیرند.
  15
  96
  ‌چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  ست مریزاد ، این در واقع ریزش نیروهای رژیم بحساب میاد و این شخص رو باید از شجاعان روزگار محسوب کرد ، البته خیلی از نیروهای ریزشی دیگر رغبتی به گوشزد کردن بانوان به حجاب اجباری ندارند !
  6
  67
  ‌چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  غلط کرده بی ناموس دست رو زن مردم بلند کرده فوقش میگفت به شما چه و راهشو می‌گرفت میرفت واسه چه زن مردم رو زده، بگیرید از اونجاش آویزونش کنید نامرد بی ناموس رو
  112
  36
  ‌چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا
  Mamad Zendoni- لندن انگلستان . نوبت تو امثال تو دستمال سید علی هم می رسه که چوب نخراشیده .....که از چشات بزنه بیرون،..وطن فروش اونروز زیاد دور نیست.
  29
  32
  ‌چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  دست خودت نیست دیگه! م..خاره نمیدونی چکار کنی. اون "مردم" که نگران زن مردمش هستی خودش زنش رو از لای دست و بال مردم جمع کنه که کتکش نزنن. زن مردم هم عین تو میخاره
  4
  33
  ‌چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  زیادی دو ورندار و تند نرو که واسه اونجات ضرر داره !! حالا واسه ما مرد و نامرد شناس شدی !؟ اونجائیکه وحوش اربابت خامه عنی چند نفره با باتوم و اسپری فلفل و شوکر و پیت بال میوفتن بجون زن و بچه مردم ، اونها زن و بچه کفار هستند و تنها از دید توی اوشگول روسپیهای فضول آمر به ... خوری ، زن مردم هستند !!؟ شما مزدورهای بی جیره و مواجب استخون لیس چقدر منافق.. هستید !!؟ هر چند مشکله ، ولی سعی کن کمی آدم باشی !!
  6
  34
  ‌چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  مطمئنا هم زن چادریه هم بی حجابه و همین پلیسه همشون از فکر نظام نکبت بودند و فیلم بازی می‌کردند و یک مشت ساده لوح هم باور میکنند
  2
  21
  ‌چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.