رونمایی نتانیاهو از پروژه خط ریلی ۲۷ میلیارد دلاری اسرائیل با هدف اتصال زمینی تل‌آویو به عربستان

یورونیوز: بنابر اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، این کشور قرار است ۱۰۰ میلیارد شکل ، معادل ۲۷ میلیارد دلار را به گسترش راه آهن خود اختصاص دهد. این خطوط ریلی مناطق مختلف اسرائیل را به تل‌آویو، پایتخت این کشور متصل خواهد کرد و در آینده نیز امکان ارتباط زمینی با عربستان سعودی را عملی خواهد ساخت.

آقای نتانیاهو این اظهارات را در پی سفر هفته گذشته مقامات آمریکایی به عربستان سعودی با هدف پیشبرد عادی‌سازی روابط میان این قدرت مسلمان منطقه و اسرائیل بیان کرد.   

با آغاز جلسه هفتگی هیات دولت اسرائیل، به نظر می‌رسد آقای نتانیاهو بحران سیاسی هفت‌ماهه ناشی از اصلاحات قضایی پیشنهادی دولت راست‌گرای او به پارلمان این کشور و همچنین تصویب بخشی از آن‌ها را کنار گذاشته است. این بحران سیاسی به اقتصاد اسرائیل لطمه زده و اعتماد دولت‌های غربی به سلامت دموکراسی در اسرائیل را خدشه‌دار کرده است.

آقای نتانیاهو در عوض، ابتکاراتی را برای تقویت زیرساخت‌های اسرائیل از جمله «پروژه یک اسرائیل» ارائه کرده است. نخست‌وزیر اسرائیل هدف از طراحی این پروژه را کاهش زمان سفر بین مراکز تجاری و اداری کشور تا زیر دوساعت عنوان کرده است.

بنیامین نتانیاهو با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت: «می‌خواهم اضافه کنم که درآینده همچنین قادر خواهیم بود محموله‌ها را با استفاده از حمل نقل ریلی از بندر ایلات به مناطق مدیترانه‌ای‌مان منتقل کنیم. ما همچنین خواهیم توانست اسرائیل را به عربستان سعودی و شبه جزیر عربستان وصل کنیم. ما درحال کار روی این موضوع هستیم.»
+9
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.