حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان از سمت خود استعفا داد

 حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان دولت ابراهیم رئیسیصدای آمریکا: بر اساس گزارش رسانه‌های ایران حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان از سمت خود استعفا داده است و احتمال موافقت ابراهیم رئیسی با این موضوع وجود دارد. این در حالی است که در روزهای اخیر زمزمه‌های به جریان افتادن استیضاح او در مجلس به گوش می‌رسید.

در توضیح استعفای سجادی آمده است که به دلیل آسیب وارد شده به طحال او در سانحه هلیکوپتر، سجادی در حال درمان است.

بحث استعفای سجادی به دلیل عارضه ناشی از سقوط بالگرد و ضرورت ادامه درمان تا کنون دو بار دیگر مطرح شده بود که وزارت ورزش هر بار آن را تکذیب کرد.

سانحه سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش اسفند سال گذشته در مجموعه ورزشی شهرستان بافت رخ داد و بالگرد حامل وزیر ورزش و هیات همراه، در حالی که نزدیک به نشستن بود سقوط کرد در این سانحه اسماعیل احمدی مشاور وزیر ورزش نیز کشته شد.

سجادی در دوران وزارت خود با انتقادات بسیاری روبه‌رو بود. از عملکرد باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گرفته تا حاشیه‌های پناهندگی ورزشکاران در یکسال اخیر از جمله مواردی بود که نوک پیکان انتقادات را به سمت سجادی نشانه رفته بود. پس از اعتراضات گسترده مردمی سال گذشته؛ بسیاری از ورزشکاران در کشورهای اروپایی پناهنده شدند.

مهمترین این انتقادات به روحانیون تاثیرگذار در جمهوری اسلامی برمی‌گردد که پس از ماجرای الناز رکابی به اوج رسید. در همین رابطه علم‌الهدی امام جمعه مشهد ۲۹ مهر ۱۴۰۱ در انتقاد از وزیر ورزش گفته بود که «اساسا فرض کنیم که ملاحظات سیاسی درست باشد و بهتر باشد که این خانم طرد نشود و به نظام برگردد، اما نکته اینجاست که چرا وزیر ورزش با این خانم ملاقات کرد درحالی‌که او باز هم بدون حجاب بود و تنها به پوشیدن یک کلاه اکتفا کرد؟»

الناز رکابی که مهرماه سال گذشته از طرف ایران در مسابقات سنگ‌نوردی آسیایی شرکت کرده بود به دور نهایی راه یافت و چهارم شد. حضور بدون حجاب او در فینال مسابقات حواشی فراوانی در پی داشت.

چندی پیش مجتبی یوسفی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری دانشجو گفته بود: «سجادی آبروی ایران را در سطح جهانی برده و دولت قول داده تا آخر هفته او برکنار شود، در غیر این صورت مجلس او را استیضاح خواهد کرد.»
+24
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران
  دلیل استعفا ، شاید بحث لواط هم باشد .مهمترین مسائل در نظام منحوس ج.ا اختلاس و مسائل جنسی است.
  5
  17
  دوشنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  antifascism - تهران، ایران
  این مردک و قربانزاده رییس خصوصی سازی لنگی هستن و همینطور وزیر ورزش قبلی سلطانی فر. اینها صذمات زیادی به تیم فوتبال استقلال که اعتبار فوتبال ایران در آسیا هست زدن. گور پدرشون.
  5
  6
  دوشنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.