حضور وَن‌های ناشناس در خیابان‌ها برای اِعمال حجاب اجباری

رادیو فردا: گزارش‌های شبکه‌های اجتماعی حاکی از افزایش ون‌های حامل ماموران گشت ارشاد در خیابان‌ها به ویژه در شهرهای بزرگ است.

دو ماه مانده به سالروز مرگ مهسا امینی، شمار ویدئوهایی که پلیس یا کاربران شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند و حاوی تهدید و ارعاب و درگیری با مخالفان حجاب اجباری است، افزایش یافته است.
کاربرانی نوشته‌اند دیگر با «گشت ارشاد و پلیس امنیت اخلاقی مواجه نیستیم. آن‌چه که با آن مواجه هستیم گروهی از آمران به معروف است که ربطی به پلیس و حتی دستگاه قضائی ندارند. این آمران در گروه‌ها و دسته‌های سی چهل نفره به سمت سوژه خود یورش می‌برند.»

تهدید و ارعاب زنان در خیابان‌ها، ون‌های بی‌نام و نشان و گروهی از مردان که از دور مراقب زنان آمر به معروف هستند، وجه مشترک روایت‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره این وضعیت است.
در هفته‌های اخیر تقریبا روزی نیست که مقام‌های انتظامی یا روحانیون درباره ضرورت رعایت حجاب، ربط‌دادن مخالفت با حجاب اجباری به «دشمن» حرفی نزنند یا از برنامه‌های حکومتی برای اعمال حجاب خبری ندهند.

علیرغم همه این فشارها، از دیگر سو نیست روزی نیست که ویدئوها یا تصاویر تازه‌ای از حضور زنان بدون حجاب در اماکن عمومی منتشر نشود.
+34
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۸
  Esperanto - لندن، انگلستان
  باز گشت دررررآکولااااااا. امروز در خیابانهای تهران!!!!!!!!!!!!
  1
  11
  شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  شاید بتوانید با ترسوندن یه زمانی برای خودتون بخرید، ولی تمام اون کسانی که ترسوندید ، هیچ کدمشون نظرشون عوض نشده، همه دنبال سرنگونی این رژیم هستن، و بهش میرسن
  2
  22
  شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  پسر برادرم سرباز بود، میگفت تو همین ونها خواهرای اسلامی صیغه ساعتی برادران بسیجی میشن و تو ماشین سکس میکنن، اتفاقی یکبار در رو باز کردن دیدن دو تا برادر بسیجی با یه خواهر بسیجی که خواهر رئیس بسیج منطقه همان استان بوده داشتن ترتیب خواهر رئیس بسیج استان رو میدادن. یهنی خواهره بسیج رئیس استان داشته در آن واحد به دو‌نفر میداده. اوووووووف😂😂😅😅 دمش گرم چه خوش اشنها. اینها حالا این ونها رو راه انداختن، تا چند وقت دیگه رئیسی چوب حااج رو به خانواده خودش میزنه، مینشوندشون تو همین ونها و براشون ژتون میفروشه، صبر بدید یه کم😂😂
  28
  11
  شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.