اعلام جرم دادستانی آلمان علیه پنج سوداگر به اتهام «قاچاق ۲۱۰۰ کیلو هروئین از ایران»

تصویر آرشیوی از یک محموله هروئین ضبط‌شده در آلماندویچه وله: دادستانی ایالت زاکسن آلمان علیه پنج سوداگر مواد مخدر اعلام جرم کرده است. آن‌ها متهم شده‌اند که "از طریق راه دریایی ۲۱۰۰ کیلوگرم هروئین را از ایران" قاچاق کرده‌اند.

دادستانی درسدن آلمان روز جمعه ۱۴ ژوئیه علیه یک باند قاچاق مواد مخدر که گفته می‌شود در مقیاس وسیع "هروئین از ایران به آلمان قاچاق کردە"، اعلام جرم کرد.

به گفتە دادستانی، پنج مظنون این پرونده در مجموع ٢١٠٠ کیلوگرم هروئین را در قالب پوششی بار صابون و از طریق بندر هامبورگ بە آلمان قاچاق کردەاند.

گفتە می‌شود کە طی دو مورد در سال‌های ٢٠٢١ و ٢٠٢٢، این باند توانستە هر بار ٧٠٠ کیلوگرم مواد مخدر را از طریق ایالت زاکسن آلمان بە کشور هلند قاچاق کند و در مجموع به مبلغ ۱۵.۷ میلیون یورو بە فروش برساند.

اما تلاش سوم این باند در ژوئن سال ٢٠٢٢ به شکست انجامید: در آن زمان ٧٠٠ کیلوگرم هروئین در پوشش بار صابون، از دوبی در امارات بە بندر هامبورگ در آلمان متنقل شد، اما کانتینر حامل این بار توسط پلیس و گمرک آلمان ضبط شد.

بر ا‌ساس اعلام دادستانی درسدن، مبدا این محمولەهای قاچاق ایران بودە است.

در آن زمان اعلام شد کە این بزرگترین کشف یک محمولە مواد مخدر توسط پلیس آلمان بودە است.

در پی این کشف، بازرسان پلیس ۱۰ آپارتمان و ساختمان تجاری را در درسدن، کمنیتس، هامبورگ و هلند مورد بازرسی و تفتیش قرار دادند و پنج مظنون این پرونده را دستگیر کردند.

به گفتە پلیس آلمان، طی این بازرسی‌ها یک تبعه صربستان، دو تبعه ایران، یک تبعه ترکیه و یک شهروند آلمانی بازداشت شدەاند.

گفتە شدە کە ایرانی‌های بازداشت شدە، ۳۶ و ۶۴ سالە بودەاند.

اکنون دادگاه منطقه‌ای درسدن باید در مورد باز کردن پرونده اصلی و صدور کیفرخواست تصمیم بگیرد. تحقیقات دادستانی درسدن و اداره فدرال جنایی آلمان علیه سایر مظنونان این پرونده همچنان ادامه دارد.
+27
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  پرشین پرینس - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  باز هم به اعضای چارپایان جمهوری اسـ... و‌زالو زاده هاشون ویزا و اقامت بدید. چشمتون کور
  0
  23
  شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۰۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.